На Нікопольщині відкрилася виставка ретро-радіоприймачів. Тут можна побачити екземпляри Покоління 30-х, 50-х, 70-х років минулого століття.
Виставка працює у Покрові. Про це повідомила пресслужба міського голови Покрова і оприлюднила фото, передає Nikopolnews.
Експозицію можна побачити у міському музеї Покрова. У Всесвітній день радіо музейники зібрали «представників» різних поколінь радіо, аби розповісти про історію унікального винаходу людства.
Втілити ідею в життя допомогли покровчани
Директор музею Тетяна Подольчак разом з екскурсоводами Людмилою Карандєй і Мариною Ходою презентують кожен експонат, зазначаючи, що сьогодні це вже раритетні екземпляри.
Ідея відкрити подібну експозицію народилася давно, втілити її у життя допомогли покровчани, які відгукнулися на заклик музейників.
У тісній співпраці з містянами було створено виставку «Покров у радіоефірі», що стала чимось більшим, ніж екскурс у технічне минуле, бо за кожним радіо ховається родинна історія, – кажуть у пресслужбі
Тут гучномовці 30-40-х, які сповіщали про початок і перебіг Другої світової, славнозвісна «Чайка 5» з 50 років, радіоли 60-х, «Олімпік», чия перша модель була розроблена українським художником Миколою Лебедем, приймач «VEF», «соняшник», що прикрашав оселі і налаштовував на новий день і багато інших взірців, які брали у подорож, з якими ходили на побачення і без яких не обходилося життя української сім’ї.
До музею їх принесли родини Балуби, Бєлишевих, Лісових, Бринзи, Прокопчук та інших. З історії кожного радіо – минуле нашого краю, країни і його сьогодення, коли радіо залишалося єдиним інформаційним провідником у часи блекаутів, – кажуть у пресслужбі
Про історію винаходу радіо розповідають музейники, вона сягає своїм корінням у XIX століття, пов’язана з іменами Ніколи Тесли, Генріха Герца, Ернеста Резерфорда, Гульєльмо Марконі та Максвелла. Не останню роль зіграли і українці, зокрема, одесит Микола Пильчиков. Щодо радіомовлення в Україні, то вперше така подія відбулася 16 листопада 1924 року у Харкові.
Виставка відкрилася сьогодні, з нею можна ознайомитися до 20 лютого.
В епоху технологічних інновацій вона має особливу цінність, бо розповідає про те, що вже є історією, – йдеться у повідомленні
На Нікопольщині відкрилася виставка ретро-радіоприймачів: фото
Ще новини Нікопольщини:У музеї Покрова оновили експозицію «Козацтво ХVI – XVIII cт» (фото)
А також: Школярі досліджували історію Покрова і стали переможцями фольклорно-етнографічної експедиції