Зберегти історичну бруківку: у Марганці готують звернення до міськради

У Марганці товариство «Марганець туристичний» готує звернення до міської ради, аби зберегти історичну кам’яну бруківку на дорогах міста та видалити з деяких вулиць асфальт, який її закриває.

Про це в ефірі Українського радіо Дніпро повідомив голова товариства «Марганець туристичний», директор Марганецького міського краєзнавчого музею Мар’ян Корбут, передає Суспільне, інформує Nikopolnews.

За його словами, у Марганці налічується близько 30 доріг, вимощених історичною кам’яною бруківкою. Історики намагаються їх зберегти та вважають їх цікавими для туристів.

Також, як розповів Мар’ян Корбут, товариство «Марганець туристичний» розробило мапу міста, де позначили практично всі вулиці, викладені каменем. Він вважає, що кам’яні дороги – це якісно та гарно, окрім того, це частина історичної спадщини, яку треба зберегти.

«Ми піклуємось про розвиток інфраструктури та комфортне пересування містян, водіїв та пішоходів, тому вважаємо, що асфальт потрібно знімати лише на невеликих вуличках нашого міста. Крім того, важливо створити в таких місцях, опріч кам’яної дороги, асфальтові доріжки для комфортного пересування батьків з візочками та людей похилого віку. Встановити інформаційні показники та вказати, в яких саме роках було побудовану конкретну дорогу»,сказав він.

Секретар Марганецької міської ради Анатолій Деркач прокоментував пропозицію товариства у соцмережі.

Він зазначив, що варто займатись збереженням таких кам’яних вуличок.

«Я вважаю, що потрібно, якщо ми можемо, все зберегти. Але потрібно все рахувати і все обдумати»,написав він.

Фото: “Марганець туристичний”

To Top