У Марганці виявили столітні підземелля і кам’яну брилу, схожу на половецьку бабу (фото, відео)

У Марганці учасники товариства Марганець Туристичний під час однієї з своїх краєзнавчих експедицій 24 квітня виявили на околиці селища Городище дореволюційнt підземелля, яке прекрасно збереглася до наших днів, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на Фейсбук-сторінку зазначеного співтовариства.

Про існування цього підземелля ентузіастам стало відомо від жителів селища. Вони розповіли про те, що під старими руїнами будівель знаходилися глибокі льохи, які в даний момент засипані.

Відомо, що в часи Російської Імперії будинком володів єврей, який займався торгівлею. Неподалік від руїн будівель частково зберігся старовинний кам’яний причал. Можливо, підземне приміщення використовувалося як склад.

Також деякі місцеві мешканці стверджують, що в часи Другої Світової війни у цих льохах німці розстрілювали мирних громадян.

Якщо придивитися, то на стіні руїн будинків можна помітити сліди від куль, – зазначається в повідомленні.

В радянські часи тут була бойня, пізніше магазин, який працював до 1979 року.

Квітневим днем учасники товариства “Марганець Туристичний” вирушили з метою дослідити руїни старих вапнякових будівель і перевірити розповіді місцевих жителів. Вхід в підземелля виявив один з учасників експедиції – Олег Прудіус. Вхід завалений сміттям, а сам погріб знаходиться в досить хорошому стані. Розглядаючи підземелля, ми виявили невеликі ніші. Стіни підземелля оброблені штукатуркою швидше всього радянського періоду. Можливо, під нею приховані сліди замурованного проходу в інше приміщення підземелля. Швидше за все, в цьому підвалі були кріплення світильників: свічок, лампадок або чогось ще, так як там абсолютна темрява. Але, мабуть, вони були металевими, бо не збереглися до наших днів, – описує автор публікації знахідку.

Учасники товариства Марганець Туристичний пропонують місцевим жителям об’єднатися, провести суботник в підземеллі і облаштувати тут невеликий музей кераміки.

Порадувала учасників товариства і ще одна знахідка – це кам’яна брила, що нагадує половецьку кам’яну бабу (воїна). Її теж виявили в селищі Городище.

Якщо придивитися, то на камені можна розглянути риси особи, а саме: очі, брови й ніс. За нашими припущеннями, можливо, цей камінь є незакінченою роботою або риси обличчя на камені стерті часом. Можна додати, що кам’яні баби в основному встановлювалися над курганами. Наша Дніпропетровської область має найбільшу кількість курганів в Україні. Ми можемо лише припускати, а визначити вік артефакту можуть фахівці: історики та археологи, – розповідають у Марганці Туристичному.

 

To Top