У Покрові майже на 100% перевищено поріг по ГРВІ і грипу

У Дніпропетровській області за тиждень захворюваність на грип та ГРВІ зросла на 43%. Особливо серйозна ситуація в Покрові і Новомосковську, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на інформагентство МОСТ-Дніпро.

Завідуюча відділом організації епідеміологічних досліджень ДУ «Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ України» Олена Кузьменко повідомила, що за минулий тиждень за медичною допомогою до закладів охорони здоров’я області звернулося понад 20 000 осіб (20 534) з симптомами гострих респіраторних вірусних захворювань (ГРВІ) та грипу. Порівняно з попереднім тижнем захворюваність зросла на 43%.

Показник захворюваності по області вперше в поточному сезоні перевищив епідемічний поріг на 7% і вище показника минулого року на 43,5%.

Епідемічний поріг захворюваності перевищено на 15 адміністративних територіях області:

  • на двох з цих територій епідемічний процес на дуже високому рівні – це Новомосковськ і Покров (перевищення на 85% і 97,5%);
  • Вільногірськ, Криворізький р-н, Покровський р-н (перевищення становить від 25 до 75%, що відповідає високому рівню);
  • Першотравенськ, Дніпро, Павлоград, Тернівка, Криничанський р-н, Новомосковський р-н, Синельниківський р-н, Солонянський р-н (перевищення становить до 25%, що відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу).

За словами Олени Кузьменко, в загальній структурі захворілих питома вага дітей до 17 років становить 43%. Зареєстровано майже 9 тисяч випадків. Порівняно з попереднім тижнем захворюваність серед дітей 0-17 років зросла на 40%. Темпи зростання захворюваності серед дітей складають:

  • у віці до 1 року (197 випадків) зростання на 21%;
  • у віці 1-4 роки (1904 випадку) зростання на 39%;
  • у віці 5-17 років (6701 випадок) зростання на 41%.

Тенденція до зростання захворюваності як серед дітей, так і дорослого населення зберігається і цьому сприяє циркуляція респіраторних вірусів (у т. ч. SARS – CoV-2).

Всього госпіталізовано 494 людини, з них 166 дітей. Летальних випадків від грипу не зареєстровано. З початку епідемічного сезону проти грипу в області вакциновано 8359 осіб.

To Top