У Покрові перевищено епідеміологічний поріг по ГРВІ та грипу

У Покрові і ще на трьох адміністративних територіях Дніпропетровської області перевищено епідеміологічний поріг захворюваності на ГРВІ та грип, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на Міст-Дніпро.

В цілому ж епідемічний сезон захворюваності на ГРВІ та грип в області підходить до завершення. Про це розповіла завідуюча відділом організації епідеміологічних досліджень ДУ «Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ України» Олена Кузьменко. За її словами, в цей раз був особливий сезон, який зумовлений відсутністю циркуляції на території області вірусів грипу (а по країні їх кількість були поодинокі), що обумовлено пандемією COVID-19.

«За останній 18-й тиждень сумарно з приводу гострих респіраторних вірусних захворювань (у тому числі підозр на COVID-19) за медичною допомогою до закладів охорони здоров’я області звернулося понад 11 тис. осіб (11 583). Четвертий тиждень поспіль спостерігається зниження кількості захворілих. За останній тиждень захворюваність знизилася на 35%. Зниження відбувається, як серед дорослого (-33%), так і дитячого (-36%) населення. Показник захворюваності по області нижче епідемічного порогу на 39% (що відповідає низькому рівню інтенсивності епідемічного процесу), але вище показника минулого року у 3,6 рази», – повідомила вона.

Олена Кузьменко відзначила, що епідемічні пороги захворюваності перевищено на 4 адміністративних територіях області:

  • Покров і Юр’ївський район (перевищення становить від 29% до 39%, що відповідає високому рівню);
  • Павлоград, Тернівка (перевищення становить до 25%, що відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу).

При цьому вона розповіла про захворюваності на ГРВІ та грип серед дітей.

У загальній структурі захворілих питома вага дітей до 17 років становить 29%. Зареєстровано 3 411 випадків. Порівняно з попереднім тижнем захворюваність серед дітей 0-17 років знизилася на 36%. Зниження відбулося серед дітей усіх вікових груп.

Динаміка захворюваності серед дітей становить:

  • до року зниження на 27%;
  • у віці 1-4 роки зниження на 32%;
  • у віці 5-17 років зниження на 38%

За словами Олени Кузьменко, порівняно з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих знизилася на 11%, у т. ч. серед дітей на 23%. Всього за звітний тиждень в області госпіталізовано 691 людини (6% від захворілих), з них 119 дітей (3,5% від захворівших дітей). Летальних випадків та ускладнень після грипу не зареєстровано.

«З початку епідемічного сезону проти грипу в області вакциновано 8359 осіб, у т. ч. з груп медичного ризику – 2067, з груп епідемічного ризику – 3695 (з них працівники медичних установ – 3099, дітей у віці від 6 місяців до 5 років – 561, вагітних – 35), інші – 2602 людини», – говорить вона.

To Top