У Покрові відкрили виставку, присвячену Борису Мозолевському

28 років тому, 13 вересня 1993 року, перестало битися серце видатного науковця, неперевершеного археолога, людини, чиє поетичне слово торкалося сердець – Бориса Миколайовича Мозолевського. Сьогодні Почесного громадянина Покрова вкотре пом’янули у міському народному історико-краєзнавчому музеї ім.М.Занудька, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на Покровську міську раду.

Постать Бориса Мозолевського є знаковою для Покрова – зазначають у пресслужбі міського голови. Він не лише працював у  степовому краї – став частиною його історії, залишивши по собі світлу пам’ять і безцінну спадщину. Одна з центральних постійнодіючих експозицій музею присвячена видатному науковцю та його величній знахідці – Пекторалі. Тематична виставка, датована 13 вересня – то данина великої шани.

Працівники закладу зібрали світлини останніх років життя Бориса Мозолевського, його пророцькі поезії, які розкривають глибину переживань людини, що відкрила світові вічність Скіфії і відчувала наближення власної вічності. Тут численні публікації, видання його віршів і спогади покровчан, про зустрічі з непересічною особистістю – Борисом Миколайовичем Мозолевським.

Пройшло вже кілька десятиліть, як світ втратив цю велику людину, а пам’ять про нього живе, – говорить директор музею Тетяна Подольчак, – до закладу постійно приходять містяни і розповідають про зустрічі з Борисом Миколайовичем. Це світлі спогади, сповнені поваги. Визнаний світом митець прожив коротке, але таке яскраве життя, залишивши по собі добру згадку.

Музейники розповідають про останні роки науковця, про те, що хвилювало і що надихало. Справжнім одкровенням є поезії. Відвідувачі мають унікальну можливість ознайомитися з виданнями видатного археолога, дізнатися про життя, творчість та наукову працю Бориса Мозолевського.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

У Нікополі відкрили меморіальну дошку Захиснику України (фото)

У Нікополі відкрили ще одну меморіальну дошку Захиснику України

В Нікополі відкрили після реконструкції сквер “Сонячний”6 як він виглядає (відео)

To Top