Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
45
45

У Покрові вшанували пам’ять жертв геноциду кримсько-татарського народу

У Покрові вшанували пам’ять жертв геноциду кримсько-татарського народу

У Покрові вшанували пам’ять жертв геноциду кримсько-татарського народу. Про це повідомляє пресслужба міського голови Покрова, передає Nikopolnews.

У пресслужбі нагадують, що сьогодні, 18 травня в Україні вшановують пам’ять понад  200 тисяч кримських татар, яких радянська влада примусово вивезла з Криму у  1944 році.

Покров також висловлює підтримку кримськотатарському народу, ми як ніколи  відчуваємо їхній біль. У закладах культури та освіти вшанували жертв страшного антинародного злочину -депортацію корінного народу  Криму, – йдеться у повідомленні

У Покрові вшанували пам’ять жертв геноциду кримсько-татарського народу

18 травня 79 років  тому за наказом Сталіна було розпочато депортацію кримських татар з  рідного півострова до Середньої Азії. В ешелонах смерті  від голоду, хвороб та виснаження загинули тисячі  людей. Решта опинилася у поселеннях, які скоріше нагадували  трудові табори. Депортовані мали  статус так званих “спецпереселенців”,  що накладав багато обмежень. Лише на початку  90-х  вони вибороли собі право повернутися на Батьківщину.

На жаль ті, хто зміг повернутися на рідну землю, у 2014 році знову зазнали терору, який принесла окупація Криму росією. Анексія півострова актуалізувала проблему боротьби кримських татар за свої  права. Усі ці роки російська окупаційна влада проводить репресивну політику залякування, психологічного тиску, ув’язнення, безслідного зникнення кримських татар.

У Покрові вшанували пам’ять жертв геноциду кримсько-татарського народу

З 24 лютого минулого року геноцид  здійснюється і проти  українського народу. Як  тоді, так і тепер –  це робиться руками  одного ворога. Порушуючи усі можливі права, перекресливши будь-які уявлення про людяність та норми  моралі, знищуючи нас лише за те, що хочемо жити у власній державі, за власними  правилами. Зараз наша  спільна боротьба з  поневолювачами  набула нових масштабів. Біль кримсько – татарського народу — це наш спільний біль.

Віримо, що  усі  разом  дамо  відсіч російському окупанту  і звільнимо усі українські землі, збудуємо спільне  щасливе  майбутнє. Мешканці  Криму знову повноправно господарюватимуть на  своїй історичній  території.

Вічна пам’ять усім  жертвам  російського терору! – йдеться у повідомленні пресслужби міського голови Покрова

Ще новини Покрова: Як в Покрові відзначили День пам’яті та примирення (фото)

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×