В Покрові чоловіку культиватором відрізало ногу

В Покрові сталося нещастя. Важку травму отримав місцевий мешканець. Йому культиватором відрізало ногу. Про це розповів завідуючий підстанцією екстреної медичної допомоги в Покрові Олег Макида, сообщает Nikopolnews.

Інцидент мав місце 3 травня. Чоловіка рятували медики.

Великодні свята виявилися напруженими для працівників підстанції ЕМД міста Покров. Серед багатьох критичних та екстрених викликів – травматична ампутація кінцівки, – розповів Олег Макида.

Він зазначив, що, на жаль, із пожвавленням сільськогосподарських робіт, останнім часом зростає і кількість випадків травматизму, пов’язаних з експлуатацією мототехніки.

За його словами, як показує практика, придбавши техніку, люди отримують не лише помічника по господарству, а й потенційну небезпеку для життя і здоров’я, яку не слід недооцінювати.

Нещасний випадок із мешканцем Покрова стався по обіді 3 травня. Під час роботи на городі з культиватором пенсіонеру одрізало ногу. Про це, телефонуючи на 103, повідомила дружина постраждалого.

З Центральної диспетчерської Дніпропетровський обласний центр екстреної медицини виклик терміново був переданий бригаді № 14219 Підстанції ЕМД м. Покров КП ОЦЕМП та МК «ДОР» у складі фельдшера Викторії Соломка-Пилипчук та водія Юрія Кужелюка.

Через 7 хвилин «швидка» примчала на Рудник, де стався нещасний випадок. Фельдшер діагностувала травматичну ампутацію нижньої третини лівого стегна. Перш за все медик вжила заходів, аби зупинити кровотечу,  знеболила, мобілізувала кінцівку та розпочала внутрішньовенну інфузію.

Хворого доставлено до приймального відділення ЦМЛ для подальшого лікування.

Для тих, хто користується подібною технікою та агрегатами, нехай ця історія стане нагадуванням про важливість дотримання техніки безпеки, – написав Олег Макида.

Також він розповів,  як діяти до приїзду швидкої, у подібних випадках:

  • Якщо кровотеча артеріальна, накласти джгут або перев’язати будь-яким підручним засобом.
  • Накласти чисту, стерильну пов’язку на культю.
  • Покласти постраждалого на спину з ногами, піднятими трохи вище рівня серця.
  • Знерухомити культю.
  • Вкрити постраждалого покривалом.
  • Наглядати за постраждалим до прибуття медиків.
  • Знайти ампутовану частину тіла, завернути її в стерильну марлю чи чисту тканину та у пакет, видалити з пакета повітря та покласти в холод.

Головне фото – ілюстративне, з відкритих джерел

To Top