В Покрові працює ветклініка на колесах для бродячих собак (фото)

Вже декілька років питання бродячих собак у Покрові вирішують за програмою ВСВП, коли тварин відловлюють, стерилізують, вакцинують та повертають на місце відлову. Цю схему обирає більшість міст, бо вона є найбільш гуманною та відповідає чинному законодавству, повідомляють на сайті Покровської міської ради, передає Nikopolnews.

Покров, як і Нікополь, пішов шляхом зменшення популяції стерилізацію.  Такий крок більшість містян та зоозахисники вважають  оптимальним рішенням. Ця робота покладена на КП «Добробут». Лише  за останні дні працівники підприємства спільно з фахівцями ГО «ЗооКонтроль», з якими укладено договір, стерилізували та чіпували близько 40 собак.

Відловлювали у місті, прилеглих селищах, орієнтуючись на заяви покровчан. Для «ЗооКонтроля» , який працює з усією Україною, це чітка системна робота. Організація оснащена спеціальними автомобілями для перевезення тварин. Тут обладнано і ветклініку на колесах з операційною та боксами для чотирилапих «пацієнтів». Мобільна бригада складається з досвідченого ветеринара Олександра Яременка та двох професійних ловців-кінологів – Олександра Карасюка та Руслана Рубана.

 

У «ЗооКонтролі» використовують лише гуманні засоби поводження з тваринами. За словами Олександра Яременка, операції проходять за сучасними стандартами, з глибокою анестезією, використанням спеціального обладнання, електричного коагулятора, що з’єднує та роз’єднує тканини, фактично, безкровним способом. Хірургічний шовний матеріал, що розсмоктується, дозволяє швидкому одужанню «пацієнта». Собаки повертаються у звичне середовище стерилізованими, що важливо, вакцинованими від сказу. Кожна отримує кліпсу на вухо та чіп з індивідуальним номером, за допомогою якого  її ідентифікують, час вакцинації тощо.

Відповідні служби роблять все, аби таким чином вирішити непросте питання безпритульних собак, сподіваються, що й люди будуть милосердними до тварин, не викидатимуть їх на вулицю, поповнюючи статистику «чотирилапих безхатченків».

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

В Покрові покращать медичну інфраструктуру за рахунок співпраці з УФСІ

В Покрові добудували дитячий садок: як він виглядає? (фото)

У Покрові відновив роботу Мама-клуб (фото)

To Top