В Покрові впроваджено паліативну допомогу

В Покрові впроваджують паліативну допомогу.  Мультидисциплінарні мобільні бригади Центру первинної медико-санітарної допомоги надають медичну, психологічну та соціальну допомогу тяжкохворим та їхнім рідним, передає Nikopolnews, посилаючись на сайт Покровської міської ради.

Зазначається, що у складі бригади, яка почала працювати в травні, два лікаря загальної практики сімейної медицини, 2 медсестри та психолог. За зовсім кортокий проміжок практичної діяльності в Покрові вже пересвідчилися, що безкоштовна паліативна допомога необхідна, бо саме від неї залежить, якими будуть останні роки, а іноді й місяці життя невиліковно хворих. Ці пацієнти потребують комплексної допомоги, фахового супровіду, а головне, підтримки. Задля цього Центр підписав додатковий пакет послуг, аби паліативна допомога була постійною та доступною всім, хто на неї потребує. Медики будуть працювати у тісному контакті із сімейними лікарями, з якими хворі уклали декларації та соціальними службами, для охоплення широкого спектру проблемних питань.

– Паліативна допомога – надзвичайно важливе питання. Всебічної медичної, психологічної та соціальної підтримки потребують як тяжкохворі, так і їхні рідні. Наше завдання, забезпечити комплексний догляд, максимально можливу якість життя таких хворих, щоб полегшити їхні страждання, – говорить заступник головного лікаря ЦПМСД Олена Соломаха.

Бригада щотижня відвідує пацієнтів, тримає постійний мобільний зв’язок, аби за необхідності надати допомогу. На кожного пацієнта складено індивідуальний план лікування й обстеження, він змінюється та корегується у процесі роботи. Бригада оснащена усім необхідним, має і кисневі концентратори.  Паліативна команда не лише сама проводить необхідні маніпуляції, а й навчає рідних хворих обробляти рани, робити перев’язки – здійснювати догляд, який би полегшував їхній стан.

На сьогодні під наглядом лікарів перебуває 54 невиліковних пацієнтів. Медики зазначають, є хворі, хто самотужки бореться з недугом. Звертаються до містян з проханням повідомляти про таких людей та родини лікарям, з якими у хворих заключені декларації, аби надати їм комплекс відповідних медичних послуг, підтримати й допомогти.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

В Покрові реконструюють вже другий парк (фото)

To Top