Купити квартиру в Дніпрі

Допомога українцям
2334
2334

Відомі люди Нікополя і району, які пішли з життя у 2024 році (фото)

Відомі люди Нікополя і району, які пішли з життя у 2024 році

Триває війна, і Нікопольщина мало не щодня втрачає на фронті своїх Захисників. Також, на жаль, гинуть і цивільні мешканці району від ворожих обстрілів. Але були й інші важкі втрати… В цьому матеріалі, проводжаючи старий рік, ми згадаємо, які відомі люди Нікополя і району пішли з життя у 2024-му.

В скорботному списку 32 імені… Пішли у засвіти освітяни, медики, посадовці, спортсмени, священники, юристи… Кожен з них залишив по собі слід не тільки в пам’яті рідних і близьких, але й у пам’яті багатьох інших людей… Тут, звісно, не всі, а лише ті, про чию смерть було оголошено публічно…

Відомі люди Нікополя і району, які пішли з життя у 2024 році

Керівниця дитячого садочка з Покровського Ольга Коваль

Ольга Коваль

Ольга Коваль

На початку січня померла керівниця дитячого садочка з Покровського Ольга Коваль. Вона все життя присвятила дітям. Її провели в останню путь 4 січня.

Під її керівництвом у дитячому садочку Покровського було виховано не одне покоління.

Екс-заступник міського голови Нікополя Сергій Донець

Сергій Донець

Сергій Донець

У січні на 63 році життя помер екс-заступник міського голови Нікополя Сергій Донець.

Він 25 років життя віддав службі у Збройних Силах України.  Досвідчений офіцер, полковник ЗСУ у 2003 році почав працювати в органах місцевого самоврядування.

Обіймав посаду заступника міського голови Нікополя (2003-2015) та першого помічника міського голови Нікополя (2016-2018).

Донець Сергій Михайлович був депутатом Нікопольської міської ради VII та VIII скликань. У 2021 році став заступником міського голови з питань житлово-комунального господарства Верхньодніпровської ОТГ.

Перший редактор газети «Козацька вежа» з Покрова Микола Кажукала

Микола Кажукала

Микола Кажукала

Також у січні у Покрові помер перший редактор газети «Козацька вежа» та один з очільників газети «За марганець» – Микола Кажукала.

Його не стало на 87 році життя.

Микола Кажукала вважається одним із засновників регіональної журналістики.

Улюбленій справі він віддавав всі свої сили й знання. Залучав до журналістики талановиту молодь. Його матеріали публікувалися в обласних виданнях.

Видатний трубник з Нікополя Геннадій Самойленко

Геннадій Самойленко

Геннадій Самойленко

2 лютого у Нікополі помер видатний трубник Геннадій Самойленко.

Він є почесним випускником Нікопольського металургійного технікуму 1956 року.

Після закінчення технікуму починав свій трудовий шлях у трубопрокатному цеху №2.

Потім працював у Центральній заводській лабораторії (ЦЗЛ) керівником групи. У 1976 році захистив дисертацію за темою «Розробка технології та обладнання для виробництва холоднокатаних плавникових труб». За наказом керівництва заводу був переведений на роботу в ТВЦ-4. Працював заступником начальника цеху, начальником цеху, начальником технічного відділу ПТЗ.

Геннадія Дмитровича неодноразово запрошували на виставки, трубні заводи багатьох країн Європи та Азії з метою обміну досвіду.

З 1989 по 1996 читав читав лекції для студентів на кафедрі ОМТ ДМетІ. З 1998 р. по 2010 року був керівником кваліфікаційних робіт студентів за спеціальністю «Обробка металів тиском» в ДІПОпромі. З 2016 року – Почесний наставник, консультант, друг студентів-військовослужбовців на Нікопольському факультеті Українського державного університету науки і технологій.

Самойленко Геннадій Дмитрович – лауреат премії Ради міністрів СРСР, заслужений діяч науки і техніки СРСР. Нагороджений орденом «Дружби народів СРСР», медалями «За освоєння цілинних земель», «За доблесний труд» та інші.

Священник ПЦУ з Нікополя Федір Грищенко

Федір Грищенко

Священник ПЦУ з Нікополя Федір Грищенко

3 лютого у Нікополі на 75-му році життя  помер священник ПЦУ Федір Грищенко, настоятель храму преп. Іоанна Дамаскіна (2005-2018).

Депутат Нікопольської міської ради Олена Івріна

Олена Івріна

Олена Івріна

Про передчасну смерть депутата Нікопольської міської ради Олени Івриної повідомили 4 лютого. Їй було 63 роки.

Олена Івріна була депутатом Нікопольської міської ради трьох скликань: VI, VII та VIII.

Її поважали, часто зверталися за порадою та неодноразово вибирали до органів місцевої влади.

Заступник міського голови Нікополя Віталій Журавльов

Віталій Журавльов

Віталій Журавльов

8 лютого був розстріляний у своєму авто відомий політичний та громадський діяч Нікополя, заступник міського голови Журавльов Віталій Юрійович.

Журавльов Віталій Юрійович народився 6 січня 1965 року.

Вивчав правознавство у Харківському університеті внутрішніх справ, який закінчив у 1998 році. Захистив дисертацію, був кандидатом юридичних наук.

У 2008 році за рішенням МОН України йому було присвоєно вчене звання «Доцент». Віталій Юрійович був автором понад 40 опублікованих наукових робіт.

1986 – 2010 рр. проходив службу в підрозділах МВС України, в тому числі з 1998 року – на керівних посадах. Мав звання полковника міліції. Здійснював викладацьку діяльність у ряді вищих навчальних закладів України.

З грудня 2020 року працював радником, з вересня 2021 року – заступником міського голови Нікополя.

Віталій Юрійович Журавльов активно займався громадською діяльністю. Був депутатом Нікопольської міської ради (VI та VIII скликань), членом виконкому Нікопольської міської ради (2016-2017), членом Національної спілки журналістів України, а також керівником Громадської спілки «Нікопольці».

Почесний громадянин Нікополя, легенда нікопольського футболу Григорій Варжеленко

Григорій Варжеленко

Віталій Журавльов

16 лютого пішов з життя Почесний громадянин Нікополя, легенда нікопольського футболу Григорій Варжеленко.

Григорію Варжеленкову було 73 роки. Він довго і важко хворів.

Краєзнавець з Нікополя Леонід Колесник

Леонід Колесник

Леонід Колесник

Наприкінці лютого помер краєзнавець з Нікополя Леонід Колесник.

Леонід Колесник був великим патріотом свого міста. Він народився у Нікополі і дуже його любив. Досліджував історію рідного міста і ділився своїми відкриттями із земляками. Писав краєзнавчі матеріали для місцевих ЗМІ. Стару частину знав як свої п’ять пальців, адже саме тут пройшло його дитинство. І в дорослому віці жив неподалік – у цьому районі. Міг розповісти, і натхненно робив це, про кожний будинок, кожну будівлю…

У серпні 2022 року квартира Леоніда Васильєва внаслідок ворожого обстрілу втратила шибки. Після цього Леонід зі своєю дружиною Людмилою вирішили на якийсь час виїхати до Болгарії. Подружжя прожило там півроку, сильно тужило за рідним містом і повернулося назад до Нікополя

Отже Леонід Колесник проживав лихі часи разом із рідним містом. І кожен ворожий постріл влучав просто в його серце. А особливо боляче було усвідомлювати і бачити, як окупанти нищать Стару частину. От і не витримало його серце…

Чоловік мріяв побачити, як відбудують старий краєзнавчий музей. Як відродиться Великий Луг на місці Каховського водосховища. Але, на жаль, не дочекався завершення війни…

Відомий лікар з Нікополя Володимир Милещенко

Володимир Милещенко

Володимир Милещенко

8 березня у Нікополі прощалися з відомим лікарем Володимиром Милещенком.

Володимир Рудольфович присвятив без малого 36 років свого життя роботі в екстреній медицині, з них чималий час очолював Нікопольську станцію швидкої медичної допомоги.

Останній ветеран-фронтовик Другої Світової війни у Червоногригорівці Володимир Пашук

Володимир Пашук

Володимир Пашук

У березні помер останній ветеран-фронтовик Другої Світової війни у Червоногригорівці Володимир Іванович Пашук.

Був дуже енергійною і активною людиною.

Колишній заступник міського голови Нікополя Володимир Маханьов

Володимир Маханьов

Володимир Маханьов

У березні у Нікополі помер колишній заступник міського голови Володимир Маханьов. Багато років він присвятив розвитку міста.

В різні роки він очолював міське комунальне господарство, був заступником Нікопольського міського голови, очолював управління ЖКГ, був помічником генерального директора НПО ТРУБОСТАЛЬ.

В останні роки свого життя, чоловік хворів, але продовжував працювати передаючи свій великий досвід, знання і організаторські здібності наступним поколінням.

Вчителька з Нікополя Світлана Філіппова (Гуревич)

Світлана Філіппова (Гуревич)

Світлана Філіппова (Гуревич)

У квітні передчасно пішла з життя вчитель з Нікополя Світлана Філіппова (Гуревич). Її неочікувана смерть приголомшила колег.

Світлана Миколаївна Філіппова (Гуревич) була вчителем історії та правознавства Нікопольської середньої школи № 10. Виховала не одне покоління учнів. Вміло вчила їх мудрості та відповідальності. Усе своє життя вирізнялася стійкістю характеру, силою духу та наполегливістю. Вона була мудрою, чуйною, доброю, ніколи не забувала про проблеми тих, хто поруч.

Освітянка з Покрова Неля Тарикіна

Неля Тарикіна

Неля Тарикіна

16 квітня у  Покрові пішла з життя заступник директора з навчально-виховної роботи центру перепідготовки робітничих кадрів Неля Тарикіна.

Колишня голова районної організації ветеранів з Томаківки Лідія Качан

Лідія Качан

Лідія Качан

У травні в Томаківці пішла з життя колишня голова районної організації ветеранів Лідія Качан. Її не стало на 71 році життя.

Лідія Михайлівна майже 10 років була головою Томаківської районної організації ветеранів. Завжди стояла на захисті прав ветеранів, боролася за їхній достойний статус у суспільстві та їх забезпечення. Була почесним громадянином Томаківської районної ради та активною учасницею клубу «Берегиня».

Заслужений вчитель з Покрова Неоніла Горбенко

Неоніла Горбенко

Неоніла Горбенко

У травні в Покрові померла заслужений вчитель Неоніла Горбенко. Її не стало на 103 році життя.

Неоніла Киріянівна Горбенко народилася у 1921 році в селі Новгородка Кіровоградської області. У три роки залишилася без мами. Згодом родина переїхала до Нікополя, Неоніла Горбенко де закінчила школу і педагогічну школу.

У 1944 році, після звільнення Нікопольщини від окупантів, молода вчителька зайшла до шкільного класу.

Неоніла Горбенко працювала в Крутенській неповній школі, яку згодом очолила. У школах Новософіївки, Покровського і міста Покров.

Вчитель-спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, Неоніла Киріянівна пішла на заслужений відпочинок у 89 років. Вона продовжувала допомагати дітям опановувати математику. Жінка мала близько 60 років педагогічного стажу, з яких понад 40 у середній школі №2. За життя стала Почесним громадянином міста Покров.

Футболіст з Нікополя Сергій Шапорда

Сергій Шапорда

Сергій Шапорда

У червні на 41 році життя помер футболіст з Нікополя Сергій Шапорда. Його називають одним із найбільших футбольних талантів за всю історію міста.

Депутат з Марганця Анатолій Ситник

Анатолій Ситник

Анатолій Ситник

Депутат Марганецької міської ради Анатолій Ситник помер на 66 році життя. З ним прощалися 19 червня.

Він був депутатом міської ради 5 каденцій поспіль, працював у Марганецькому відділі МВС України у Дніпропетровській області, з 2005 р. по 2015 р. був завідувачем  відділу землекористування та екології. Анатолій Якович Ситник був знаною людиною у місті.

Багато марганчан пам’ятають його  активну депутатську діяльність і вдячні за його допомогу та людяність, порядність та професійне виконання своїх обов’язків

Викладач Нікопольського професійного ліцею Юрій Паценко

Юрій Паценко

Юрій Паценко

У липні пішов з життя викладач Нікопольського професійного ліцею Юрій Паценко, ім’я якого знає майже кожний п’ятий водій автотранспорту у Нікополі.

Педагог з багаторічним стажем, що навчив автослюсарській справі сотні юнаків.

А також десятки років працював інструктором Нікопольської  автошколи.

Його життя перервалося завчасно і раптово.

Начальник цеху водоканалу Марганця Сергій Удовенко

Сергій Удовенко

Сергій Удовенко

26 липня у Марганці помер начальник цеху водопровідно-каналізаційних мереж та транспорту комунального підприємства Сергій Удовенко.

На підприємстві чоловік пропрацював 27 років. З них 26 – начальником цеху. Набутий досвід і знання Сергія Удовенко зробили його важливою фігурою у розвитку міської інфраструктури.

Втілював у життя численні проекти, спрямовані на модернізацію та покращення систем водопостачання і водовідведення. Завдяки його зусиллям, багато районів міста отримували стабільне водопостачання, а системи каналізації стали більш надійними та ефективними.

Художник з Нікополя Ярослав Фектістов

Ярослав Фектістов

Ярослав Фектістов

У вересні у Нікополі помер художник Ярослав Фектістов.

Він народився у 1973 році. Закінчив художньо-графічний факультет Криворізького державного педагогічного інституту. Працював в області станкового живопису. З 1991 року був учасником міських, обласних та міжнародних виставок. Його картини зберігаються у приватних колекціях.

Почесний громадянин Марганця Іван Таран

Іван Таран

Іван Таран

У вересні у Марганці помер Почесний громадянин міста Іван Таран. Його не стало на 86 році життя.

Почесний ветеран України, полковник, представник міської Ради ветеранів війни та праці.

Голова ради Нікопольської районної організації ветеранів України, почесний громадянин Нікопольського району Володимир Самусь

Володимир Самусь

Володимир Самусь

22 вересня помер голова ради Нікопольської районної організації ветеранів України, почесний громадянин Нікопольського району Самусь Володимир Володимирович.

Самусь Володимир Володимирович народився 10.02.1943 року у с. Коритище Миронівського району Киівської області. Трудову діяльність розпочав на Південно-трубному заводі у Нікополі, працював в колгоспі ім. Котовського Нікопольського району.

Після закінчення Одеського юридичного університету працював завідуючим відділом соціального захисту населення Нікопольської районної державної адміністрації. Був депутатом п’ятого скликання Нікопольської районної ради, а у 2003 році обраний головою Нікопольської районної організації ветеранів України.

За рішення Нікопольської районної ради 8 скликання  Самусю В. В. присвоєно звання «Почесний громадянин Нікопольського району».

Останній учасник бойових дій Другої світової війни у Покрові Михайло Сілін

Михайло Сілін

Михайло Сілін

У вересні на 99 році життя помер ветеран Другої Світової війни у Покрові Михайло Федорович Сілін. Він був останнім учасником бойових дій Другої світової війни у Покровській міській громаді. Михайло Федорович все своє життя присвятив Покрову.

Мінометник 353 стрілецької дивізії Другого Українського фронту, брав участь у боях за звільнення України. Ще 13 років після перемоги Михайло Федорович віддав армії.

До Покрова Михайло Сілін приїхав у 60-ті роки минулого століття. Протягом багатьох років працював на Рудоремонтному заводі. Був нагороджений медалями «За бойові заслуги», «За оборону Кавказу», «За перемогу над Німеччиною» та «За мужність».

Вчителька з Покрова Ірина Сапа

Ірина Сапа

Ірина Сапа

У жовтні у Покрові померла талановита вчителька, яка всю себе віддавала дітям, Ірина Миколаївна Сапа. Їй було лише 63 роки.

Доля освітянки нерозривно була пов’язана з рідним містом і зі школою, яка стала справою усього життя.

Ірина Миколаївна Сапа народилася 23 січня 1961 року у Покрові, тоді Орджонікідзе. Після закінчення середньої школи №2 з медаллю вступила до Запорізького державного педагогічного інституту. Трудову діяльність розпочала молодим фахівцем у Жовтокручанській восьмирічній школі Запорізької області. Згодом повернулася до рідного міста.

Учитель-мовник, вона розкривала дітям красу слова, рідної мови, літератури у СЗШ№4, СЗШ№8, СЗШ№5.

Художник з Нікополя Анатолій Поляков

Анатолій Поляков

Анатолій Поляков

У Нікополі в листопаді пішов з життя художник Анатолій Поляков. Йому було 72 роки.

Анатолій Іванович народився і виріс у Нікополі. У 1960 році закінчив художню студію. Здобув вищу освіту у Дніпровському металургійному університеті

З 2011 року приєднався до Нікопольського союзу художників. Роботи митця можна було неодноразово побачити на виставках у рідному місті.

Екс-директор Нікопольської школи мистецтв Анатолій Лисенко

Анатолій Лисенко

Анатолій Лисенко

24 листопада пішов з життя екс-директор Нікопольської школи мистецтв №1, талановитий музикант, керівник оркестру народних інструментів викладачів Анатолій Лисенко.

Під керівництвом Анатолія Лисенка в Нікопольській міській школі мистецтв сформувався потужний колектив професіоналів, відданих своїй справі.

Як викладач Лисенко  виховав багато молоді, достойних громадян, цілу плеяду музикантів-професіоналів, деякі з його учнів повернулись викладачами в стіни рідної школи. Багато років був керівником оркестру народних інструментів учнів школи.

Нікопольці знають і Анатолія Івановича, як чудового музиканта. Блискуче нікопольське тріо баяністів було відоме концертною діяльністю як в рідному місті, так і поза межами України. Оркестр і ансамбль народних інструментів викладачів школи мистецтв під керівництвом Лисенка неодноразово ставали лауреатами Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.

Почесний громадянин міста Нікополь Георгій Горбенко

Георгій Горбенко

Георгій Горбенко

25 листопада помер почесний громадянин міста Нікополь  Георгій Горбенко. Його серце зупинилося на 85-му році життя.

Георгій Пилипович  Горбенко свій професійний шлях розпочав у 1965 році. Тоді його обрали народним суддею Лазівського району Харківської області. Він працював на посадах судді, адвоката та прокурора

У 1981 році став прокурором Нікопольського району. Пропрацював на цій посаді понад п’ять років, потім був призначений прокурором міста Нікополя. На цій посаді він працював понад чотири роки. З 1991 до 2002 року Георгій Пилипович був головою Нікопольського міського суду. Мав звання заслуженого юриста України. Майже 40 років пропрацював у правоохоронній та судовій системі.

Після завершення роботи в судовій системі Григорій Горбенко продовжив свою громадську діяльність. З 2002 до 2016 року очолюючи Нікопольську міську виборчу комісію та окружну виборчу комісію.

У 2012 році, за значний внесок у становлення та ефективну реалізацію правоохоронної системи Дніпропетровської області, активну громадянську позицію та високий авторитет серед громадськості, Нікопольська міська рада присвоїла Георгію Горбенку почесне звання «Почесний громадянин міста Нікополя». Також він був нагороджений Почесною відзнакою Нікопольської міської ради «Честь і Слава».

Вихованець нікопольського футболу Євген Гусаров

Євген Гусаров

Євген Гусаров

У листопаді, на 37 році життя помер вихованець нікопольського футболу, який грав за низку команд міста, Євген Гусаров.

Євген Гусаров грав командах: ‘Колос’, ‘Електрометаллург-НЗФ’, ФК «Нікополь», ‘Княжа-2’ Щасливе тощо.

З ним прощалися 25 листопада.

Освітянка з Покрова Світлана Главацька

Світлана Главацька

Світлана Главацька

5 грудня пішла у засвіти на 81 році життя Світлана Миколаївна Главацька, вчитель української мови і літератури відмінник освіти, колишній директор школи №8 міста Покров, якій присвятила понад 40 років свого життя,

Серед освітян Нікопольщини Світлана Главацька була відомою своїми досягненнями

Світлана Миколаївна народилася 16 червня 1944 року у селищі Хмельницьке Нікопольського району. Все її життя було віддане рідному місту і школі, вихованню підростаючого покоління.

20 років працювала у школі на посаді директора, і 18 років опісля як вчитель української мови і літератури.

Світлану Миколаївну колектив школи пам’ятає як гуманіста і натхненника.

Главацькою була впроваджена організація виховної роботи КТС за методикою І.П. Іванова, роботу з НДІАПН УКРАЇНИ, з лабораторією Ю.З. Гільбуха Центру диференційованого навчання учнів. Перший випуск у місті математичного класу в 1990 році – це теж заслуга Світлани Миколаївни. Школі присвоїли статус Авторської школи, а згодом – статус середньої загальноосвітньої з профільними класами. Її мудрим порадами і до сьогодні живе сучасна школа.

Світлана Миколаївна Главацька боролася з тяжкою хворобою, але до останнього подиху жила надією на все краще.

Лікар ортопед-травматолог Юрій Вартанов

Юрій Вартанов

Юрій Вартанов

У грудні помер лікар ортопед-травматолог з Нікополя Юрій Григорович Вартанов

Він працював у Нікопольській міській лікарні №4.

Його професіоналізм, доброта і самовідданість залишили незабутній слід у серцях пацієнтів та колег. Він був не лише лікарем, а й справжнім другом і наставником для багатьох.

Настоятель спаленої росіянами церкви УПЦ МП «Знамення» Олександр Єрохін

Олександр Єрохін

Олександр Єрохін

26 грудня у Нікополі помер настоятель спаленої росіянами церкви УПЦ МП «Знамення» Олександр Єрохін. Його не стало на 82 році життя після тривалої хвороби.

Олександр Єрохін народився 10 серпня 1942 року в селі Сергіївка Солонянського району Дніпропетровської області.

З 25 лютого 1991 року був настоятелем Свято-Знаменського храму міста Нікополя.

Обстріл храму 12 вересня і фактичне його знищення остаточно підірвала здоров’я отця Олександра.

Світла пам’ять! 

Ще новини Нікополя і району: 9 полеглим Захисникам з Нікопольщини присвоєно державні нагороди: їх вручили рідним у РВА

Наш Телеграм

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу