У Червоногригорівській громаді триває впорядкування кладовищ. Таку роботу розпочато для надання якісних та впорядкованих ритуальних послуг.
Про це інформують у громаді, передає Nikopolnews.
Зокрема, тут встановлюються загородки для сміття, виготовляються інформаційні дошки та впроваджуються законні механізми обліку поховань.
У Червоногригорівській громаді триває впорядкування кладовищ
Загородки для збору сміття
На тижні. що минає, у переддень поминальних днів, працівники благоустрою Червоногригорівської громади активно працювали на кладовищах – зводили спеціальні загородки для збору сміття.
Це важливий крок до порядку та чистоти на місцях вічного спочинку, – кажуть у громаді
Традиційно перед поминальними днями мешканці прибирають могилки своїх рідних: виносять старі вінки, сухе листя, гілки та інші залишки. Щоб зробити процес прибирання зручнішим і, водночас, полегшити роботу комунальних служб, у кожному кладовищі громади встановлюються спеціальні місця для збору сміття.
Просимо всіх жителів громади, які прийдуть прибирати могили, не залишати сміття на доріжках чи між могилами, а складати його саме в облаштовані загородки. Це дозволить комунальникам швидко та якісно вивезти відходи, не витрачаючи час на пошук і прибирання розкиданого сміття по всій території, – йдеться у повідомленні
Інформаційні дошки
Також триває виготовлення рам для інформаційних стендів, які згодом будуть встановлені на всіх кладовищах громади.
Інформаційні дошки міститимуть важливі відомості для відвідувачів: правила поводження на кладовищі, контакти відповідальної особи. Це — ще один крок до наведення ладу на територіях, які потребують особливого ставлення і поваги.
Законні механізми обліку поховань
У Червоногригорівській громаді, втім, наголошують, що впорядкування кладовищ — це не лише про естетику чи зручність. Це — питання гідності, законності та відповідальності перед нинішніми й майбутніми поколіннями.
Уже давно настав час навести лад і в цьому напрямку, забезпечивши прозорість, порядок і офіційність у сфері, яка зачіпає найтонші струни людської душі, – йдеться у повідомленні
Один із важливих кроків у цьому напрямку – офіційне укладення договорів з виконавцями послуг, які працюють відповідно до чинного законодавства України.
Укладання офіційних договорів дає змогу не лише чітко визначити обов’язки сторін, а й дозволяє Виконавчому комітету Червоногригорівської селищної ради здійснювати контроль за якістю надання ритуальних послуг. Це – відповідь на численні звернення жителів громади, які неодноразово просили навести лад і на кладовищах, так само як це робиться в інших сферах життєдіяльності Червоногригорівської громади, – йдеться у повідомленні
У Червоногригорівській громаді офіційно здійснюватиме послуги, пов’язані з похованням, фізична особа-підприємець Ляшенко, який уклав відповідний договір.
А з 16 квітня 2025 року до переліку уповноважених фізичних осіб-підприємців приєдналася і Речер Катерина Павлівна. Вона надає комплекс ритуальних послуг – організацію поховань, реалізацію предметів ритуальної належності, а також супутні послуги. Її діяльність, як і діяльність інших виконавців, регулюється положеннями Закону України «Про поховання та похоронну справу».
Відтепер буде вестись і книга поховань — як того вимагає закон, і як того вимагає повага до пам’яті наших близьких,
– інформують у громаді
До речі, раніше ми повідомляли: Кладовища у Червоногригорівській громаді тепер обслуговує ФОП Ляшенко, власна ритуальна діяльність забороняється
Усі процеси, які сьогодні реалізуються в цій сфері, спрямовані на дотримання закону, а не на чиїсь приватні інтереси. Без «сірих зон», без домислів та кулуарних домовленостей. Лише відкритість, чіткість і прозорість – саме на цих засадах будується новий підхід до питань поховань у Червоногригорівській громаді. Бо лише тоді, коли все працює відкрито і зрозуміло – буде справжній порядок, – додають у Червоногригорівській ТГ
Ще новини Нікопольщини: На Нікопольщині громада може залишитися без води через хитрих мешканців, які її крадуть