Запорізьку АЕС перевіряє Міжнародне агентство

З 12 по 28 березня 2021 року інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) проводиться чергова планова інспекція енергоблока №1, що знаходиться в плановому середньому ремонті та сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП), повідомляє Nikopolnews, посилаючись на офіційний сайт станції.

Під час місії на Запорізькій АЕС інспектори МАГАТЕ на енергоблоці проведуть перевірку ядерних матеріалів в басейні витримки до відправлення відпрацьованих тепловиділяючих зборок (ВТВЗ) на майданчик ССВЯП та технічне обслуговування систем спостереження МАГАТЕ. На майданчику зберігання встановлять металеві печатки на вентильовані контейнери зберігання (ВКЗ-ВВЕР) та між ВКЗ-ВВЕР, що надійдуть з енергоблока №1, перевірять облікові, експлуатаційні та звітні документи.

Інспекція проходить в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ для виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Мета інспекції – перевірка відсутності незаявленого ядерного матеріалу.

МАГАТЕ – єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю – не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

To Top