Сучасне телебачення стикається з небувалими викликами, пов’язаними з розвитком цифрових технологій, появою стримінгових сервісів, змінами у споживанні звичних раніше медіапродуктів.
Молодіжна аудиторія вже практично відмовилася від звичайного телевізора, надаючи перевагу перегляду відеоконтенту через смартфони, комп’ютери, ноутбуки або планшети й самостійно керувати своїм часом, не підв’язуючись під телепрограму. Щоб утримати цю категорію глядачів, телеканали змушені змінюватися й адаптуватися до вимог аудиторії.
Інтеграція з інтернет-платформами
Левову частку часу молодь проводить в інтернеті, тому телеканали активно розвивають власні стрімінг-платформи, надаючи глядачам можливість переглядати контент у будь-який час на різних пристроях. Крім того, ТБ-канали та окремі телепередачі дедалі частіше використовують інтерактивні матеріали для отримання глядацької підтримки в соцмережах.
Зміна форматів
Не секрет, що молода аудиторія віддає перевагу коротким форматам контенту, як у тому ж ТікТок або Instagram, оскільки дбайливо ставиться до свого часу. Телеканали також скорочують формати, пропонуючи короткі передачі, мінісеріали, невеликі 10-15 хвилинні епізоди.
Крім того, ТВ-канали дедалі частіше звертаються до формату живих стрімів, наприклад, для трансляції новинного, спортивного або музичного контенту. Це дає змогу утримувати глядацький інтерес завдяки можливості коментувати та ставити запитання в реальному часі.
Підвищення актуальності контенту
Створюючи контент, телеканали все більше орієнтуються на інтереси та цінності молодіжної аудиторії. Гострі соціальні проблеми, екологія, гендерна рівність, толерантність та інклюзивність — усе це співзвучно інтересам молоді, тож телепрограми намагаються висвітлювати подібний контент, щоб відповідати глядацьким запитам.
Співпраця з блогерами та інфлюенсерами
Сьогодні молодіжні тренди диктуються популярними блогерами та інфлюенсерами, тому багато телеканалів активно з ними співпрацюють. Їх запрошують у різні шоу як учасників або ведучих, залучаючи таким чином молоду аудиторію.
Персоналізований контент
Завдяки розвитку цифрових технологій телеканали отримують величезні масиви даних, які можна використовувати для аналізу користувацьких уподобань. Інформація про перегляди, демографічні параметри, інтереси користувачів допомагає створювати та пропонувати персоналізований контент — саме ті програми, які цікаві конкретному глядачеві.
Завдяки онлайн-сервісам, таким як Київстар ТБ, телебачення може адаптуватися до нинішньої цифрової епохи, утримуючи та залучаючи нову молодіжну аудиторію. Актуальний контент, зручний формат і комфортний час перегляду — ось що відповідає запитам сучасного глядача.