Ринок, що пропонує електрогітари, в останні півтора десятиліття став дуже різноманітним і перенасиченим, але на ньому навіть за різко обмеженого бюджету можна знайти достатньо якісний інструмент.
Бюджетні бренди, такі як Cort, Parksons, Jackson та інші, націлені на музикантів-початківців і тих, хто шукає доступніші варіанти від тих, що пропонують топові виробники. Разом зі спеціалістами інтернет-магазину Музлайн розгляньмо особливості таких виробників, їхні переваги, недоліки та те, чому їхні гітари коштують дешевше.
Чому з’явилися бюджетні гітари?
Попит на доступні інструменти природним чином виник разом із збільшенням інтересу до гри на гітарі серед аматорів та початківців, тобто людей обмежених в бюджеті. Значна кількість музикантів не готові інвестувати великі кошти в інструмент на початковому етапі, але і відмовлятися від ідеї навчання грі також не будуть. Гітари для бюджетних категріх зазвичай виготовляються з менш дорогих матеріалів, а потужності виробництва розміщується в країнах з нижчою вартістю робочої сили, (Китай, Індонезія та Корея).
Чи є переваги у бюджетних електрогітар?
Безумовно є:
- доступність. Основною перевагою бюджетних електрогітар є їхня вартість. Вони дозволяють початківцям спробувати свої сили без значних фінансових вкладень;
- широкий вибір моделей. Навіть серед недорогих гітар можна знайти інструменти з різними формами корпусу, типами звукознімачів і матеріалами, що дозволяє обрати гітару під власні потреби.
Виготовленням найпопулярніших бюджетних електрогітар займаються такі бренди, як
Cort – він використовує надійні матеріали, надає широкий вибір моделей для різних жанрів;
- Jackson – випускає інструменти з агресивним дизайном і потужними звукознімачами;
- Parksons – мінімалістичний дизайн та обмежений функціонал;
- Squier by Fender – доступна альтернатива Fender та його візуальна копія.
Гітари цих виробників виготовляються за рахунок певних компромісів, що допомагає знижувати їхню вартість. Основні фактори, які впливають на ціну, включають матеріали – більш дешевші породи деревини, а іноді навіть композити, фурнітуру і звукознімачі базового рівня, виробництво – потоковий конвейєр здешевляє продуцію, а заводи в Азії роблять економію ще більш відчутною.
Чим ризикує музикант, коли обирає бюджетний інструмент?
Фахівці інтернет-магазину Muzline радять враховувати, що покупка недорогої електрогітари це ризик отримати більш скромне звучання, менш насичене і яскраве, меншу довговічність, за яку відповідає менш якісна збірка, що зменшує стійкість до зношення. Але незважаючи на це, недорогий інструмент це краще ніж ніякого – бюджетна гітара забезпечує належне для навчання і розвитку, а при правильному виборі може стати надійним супутником у світі музики.