Згідно з статистикою, з проблемою безпліддя, на превеликий жаль, стикається щонайменше 20% сімейних пар. Але в таких випадках не варто одразу ж опускати руки, адже існує низка допоміжних репродуктивних технологій, які покликані вирішувати цю проблему. І одним з популярних рішень є так зване екстракорпоральне запліднення.
До речі, на ЕКЗ в Києві можна записатися в клініці ICSI Clinic, де, по-перше, працюють провідні репродуктологи країни, по-друге, використовують сучасне обладнання та передові технології, і по-третє, пропонують найкращі умови для пацієнтів.
Якщо ж ви хочете дізнатися детальніше про метод ЕКЗ, тоді ця публікація саме для вас.
Що таке екстракорпоральне запліднення?
ЕКЗ — це процес запліднення, який відбувається поза організмом жінки, а конкретно — в лабораторних умовах. А вже після запліднення яйцеклітини сперматозоїдом ембріон переносять у порожнину матки жінки для його подальшого розвитку.
Цей метод передбачає як гормональну, так і безгормональну стимуляцію.
Загалом програма екстракорпорального запліднення проходить в кілька етапів. А починається все з консультації репродуктолога. Далі все відбувається наступним чином:
- Зі стимуляцією.
Найперше – стимуляція яєчників спеціальними гормональними препаратами, далі ультразвуковий та гормональний моніторинг, затим пункція фолікулів та отримання ооцита з подальшим його заплідненням. Завершальний етап – культивування ембріонів, перенесення найкращого ембріона в порожнину матки і лабораторна діагностика вагітності.
- Без стимуляції.
Так само ультразвуковий та гормональний моніторинг дозрівання фолікула, його пункція та отримання ооцита, запліднення, культивація ембріона, затим його понесення в матку, опісля – діагностика в лабораторних умовах.
Основні показання до проведення ЕКЗ
ЕКЗ застосовують при різних формах жіночого та чоловічого безпліддя. Основні показання включають трубне безпліддя (наприклад, непрохідність маткових труб), ендометріоз у поєднанні з іншими факторами безпліддя, а також чоловічий фактор безпліддя, зокрема низька якість або кількість сперматозоїдів.
Також таке запліднення показане жінкам віком понад 35 років, які мали тривале, але безрезультатне лікування безпліддя.
Також варто згадати і генетичні захворювання у пари, невдалі спроби інших методів лікування безпліддя тощо.
Наостанок варто відзначити, що ЕКЗ вважають науково обґрунтованим, а відтак ефективним методом лікування безпліддя, який щороку допомагає сотням українських сімей відчути на собі радість батьківства.
Важливо пам’ятати, що успішність цього методу залежить від багатьох факторів, зокрема віку жінки, якості яйцеклітин і сперматозоїдів, стану ендометрію та загального здоров’я пари.
Але в будь-якому разі своєчасне звернення до досвідченого репродуктолога значно підвищують шанси на успіх.