Багато сімейних пар бажає мати дитину. Але інколи після багатьох невдач стає зрозумілим, що спершу треба звернутися до лікаря. І тоді можна почути діагноз «безпліддя». Раніше він звучав як вирок: в минулі часи сім’я не могла мати дітей.
Але сьогодні ситуація інша. Безпліддя якщо не лікується повністю, то його можна обійти. Для цього використовують екстракорпоральне запліднення (скорочено – ЕКЗ). Даний метод ще називають штучним заплідненням.
Підготовка до ЕКЗ – основні протоколи
Штучне запліднення – це не так просто. Спершу треба підготувати організм до даного процесу. А для цього використовуються певні протоколи. Серед них є наступні:
- Довгі. Вони тривають відповідно та діляться на три види:
- Просто довгі. Вони тривають до восьми тижнів. Це немало, але це треба витерпіти. Починається робота за даним протоколом на 20-21 день менструального циклу. У даному випадку жінці доведеться приймати спеціальні препарати, котрі називаються антагоністами. Це треба робити, аби яєчники жінки стали підконтрольними лікарям.
- Довгі з м’яким стимулюванням. Такі протоколи тривають довше: 2 місяці. Початок береться не пізніше 25-го дня менструального циклу. І важливо не пропустити цей момент, бо інакше доведеться чекати наступного менструального циклу. У протоколах такого виду передбачається, що жінка буде приймати гормони, і почне це робити заздалегідь. Приймати їх доведеться довго. Але потрібно буде це перетерпіти. Це також робиться для того, щоб яєчники жінки стали підконтрольними лікарям.
- Супердовгі. Вони можуть тривати до півроку. При цьому пацієнтці доведеться приймати спеціальні препарати на основі гормонів, котрі введуть організм у штучний клімакс. І тоді вже лікарі беруться безпосередньо за екстракорпоральне запліднення.
- Короткі. Вони тривають дуже недовго. Зазвичай починаються вони не пізніше, ніж на п’ятий день менструального циклу. Тут також приймаються спеціальні препарати-антагоністи. Також існує суперкороткий протокол. Він використовується тільки в тому випадку, коли в жінки є певні вади зі здоров’ям. У такому випадку доведеться приймати мінімум препаратів для стимулювання організму.
- Природній метод. У даному випадку взагалі не треба нічого та нічим стимулювати. Все йде природнім шляхом. Препарати жінці не прописуються.
Це основні протоколи для ЕКЗ. Який із них призначити – тут уже вирішує сам лікар.
Види безпліддя, коли використовується ЕКЗ
Тут бувають такі варіанти:
- Трубне безпліддя. У даному випадку лікарі діагностують непрохідність спеціальних фалопієвих труб. Тобто, сперматозоїди просто не можуть дістатися матки.
- Ендометріоз. Так просто його не виявити. Фахівці його або підтверджують, або ні, лише після того, як буде виконано хірургічне втручання.
- Вікові зміни. Їх не уникнути, бо час не стоїть на місці. Інколи вони можуть дуже негативно позначитися на стані людини. І на безплідді – в тому числі.
Є також деякі інші моменти, коли треба використовувати екстракорпоральне запліднення.