З моменту появи першого комп’ютера, користувачі стали свідками того, як з року в рік зростав обсяг пам’яті вбудованого накопичувача. Десяток років тому ніхто навіть і уявити собі не міг, що буде володіти ноутбуком з терабайтним гвинтом.
Однак і на цьому не зупинилася комп’ютерна інженерія, і відносно нещодавно було представлено абсолютно нові твердотільні SSD-накопичувачі, у конструкції яких немає жодного рухомого елемента, а швидкість обміну даними в рази перевершує стандартний HDD-диск. Про те, як вибрати відповідний варіант SSD-носія для свого комп’ютера за посиланням https://www.aks.ua/catalog/nakopiteli-ssd/ і на що звернути увагу під час купівлі, розглянемо вже зараз.
Основні параметри твердотільних накопичувачів
- Пропускна здатність шини – це важливий нюанс, що впливає на швидкість обміну даними. Що вищий клас шини, то швидкість більша, але варто також враховувати максимальний показник, на який орієнтована материнська плата комп’ютера.
- Габаритні розміри. Якщо йдеться про стаціонарні ПК, то тут проблем не виникне, а ось із ноутбуком потрібно бути уважнішим. Існує два типорозміри: стандартний і slim, тобто більш тонкий.
- IOPS або максимально можливі показники швидкості запису і передачі інформації. Що вищі ці значення, то швидше відбувається обмін даними з комп’ютером, унаслідок чого швидкість роботи ПК збільшується загалом.
- Керуючий контролер має дуже важливе значення в твердотільному накопичувачі, оскільки на ньому зав’язана робота абсолютно всіх функцій SSD диска. Тому варто розглядати тільки перевірених виробників даних мікросхем, наприклад, Samsung, intel тощо.
- Чіп пам’яті відповідає за швидкість і тривалість роботи твердотільного диска. Існує три типи мікросхем пам’яті:
- SLC – найбільш просунутий варіант пам’яті з високими показниками швидкості і низьким енергоспоживанням. Найчастіше використовується в серверних збірках.
- MLC – оптимальний варіант для домашнього ПК, має непогане співвідношення ціни та функціональних можливостей.
- TLC – має найменшу продуктивність серед конкурентів, термін служби невеликий і швидкість роботи низька.
6. Об’єм накопичувача. Дуже часто ССД диск використовують як носій операційної системи паралельно зі стандартним вінчестером, тому об’єм пам’яті обирається з невеликим запасом. Але, а в іншому чим більший розмір диска, тим краще.
Ґрунтуючись на наведеній вище інформації, Вам без проблем вдасться вибрати твердотільний жорсткий диск під конкретну збірку комп’ютера і радіти його продуктивності протягом декількох років.