Розкрутка сайту — це комплекс робіт, спрямований на підвищення позиції сайту у пошуковій видачі. Інша назва — SEO-оптимізація. При точній відповідності сайту вимогам пошукових систем є можливість вивести сторінки ресурсу в ТОП.
Всі три типи просування веб-ресурсів окремо дадуть мінімальний результат. Вивести сайт у ТОП допоможе лише комплексна робота відповідно до стратегії: аналіз аудиторії, конкурентів, постановка цілей та розробка плану щодо їх досягнення. Ви можете зняти ці завдання, звернувшись у маркетингове агентство. Розкрутка сайтів з Webpromo — це розробка та впровадження командою досвідчених фахівців стратегії просування веб-ресурсу, що складається з 5 етапів. Розглянемо детальніше кожен із них.
1. Аудит веб-ресурсу
Перший етап впровадження SEO-стратегії — замір та аналіз поточних показників сайту, виявлення технічних помилок. Враховується швидкість завантаження сторінок, наявність сторінок із кодом відповіді 404, протоколів безпеки https, санкцій від пошукових систем. Визначається термін дії домену, аналізується дизайн, зручність навігації, адаптивність контенту та його якість, наповненість ключовими словами. Чим ретельніша перевірка, тим надійніша база для подальшої роботи.
2. Аналіз конкурентів
Дивіться на аудит свого сайту та порівнюйте з показниками перших 5–7 веб-ресурсів у пошуковій видачі. У відкритому доступі є далеко не всі дані, але для інсайтів їх цілком достатньо, можна порівняти джерела та обсяг трафіку, тривалість та якість сеансів, швидкість завантаження сайту та структуру сторінок. Для цього скористайтеся спеціальними сервісами: Similarweb, Serpstat, SERanking.
3. Визначення стратегії
На цьому етапі у вас має бути достатньо інформації, щоб вирішити, яким шляхом розкручуватимете сайт: високочастотне, середньочастотне, низькочастотне і змішане просування. Вибір залежить від бюджету на контент, ніші, кількості конкурентів, цілей просування та вибору цільових дій користувачів.
4. Внутрішня оптимізація
Це робота безпосередньо зі змістом сайту:
- наповнення вже завантаженого текстового контенту релевантними ключовими словами та фразами;
- створення нових посадкових сторінок під ключові запити;
- внутрішня перелінковка;
- посилання на авторитетні джерела;
- відповідність контенту заголовкам;
- оптимізація зображень;
- достовірність та корисність контенту
- видалення дублів сторінок;
- оформлення сторінки помилки 404;
- налаштування редиректів;
- виправлення помилок у коді;
- формування зрозумілих користувачам URL;
- створення карти сайту;
- перевірка серверного навантаження;
- використання мікророзмітки.
5. Зовнішня оптимізація
Робота над тим, щоби на сайт посилалися зовнішні ресурси. Це називається нарощування маси посилань. Для цього підійдуть коментарі на форумах та блогах, тематичні статті, каталоги та соціальні мережі. До зовнішньої оптимізації також відноситься обробка відгуків: пошукові системи враховують рецензії користувачів на спеціалізованих ресурсах. Якщо на ваш сайт багато скарг, то найімовірніше ви отримаєте штраф у ранжуванні.