З початком війни для українців скінчилося спокійне життя, а неприємним доповненням побуту стало напружене очікування – яку ще капость утне агресор. У цьому стані слід бути готовим, що доведеться виживати самостійно, без доступу до благ цивілізації.
Тобто варто підготувати аварійний комплект — набір основних речей, які можуть знадобитися вашій родині в разі надзвичайної ситуації.
Найважливішою частиною такого набору є кількаденний запас їжі та води для вас, вашої родини та домашніх тварин.
10 речей, які мають бути у наборі для виживання
- Ліхтарик. У сучасних смартфонах є ліхтарик, і дехто думає, що зможе обійтися ним. Насправді – ні, треба купити ліхтарик з акумулятором, на батарейках або динамо. За відсутності електрики треба буде берегти заряд телефону, щоби мати можливість подзвонити. Якщо ж світити ним собі попід ноги, можна залишитись без світла та зв’язку.
- Свисток. Свисток може допомогти вам подати сигнал про допомогу, якщо ви опинились в ситуації коли потребуєте пошуку чи порятунку і хочете щоб вас почули.
- Маска від пилу. Залежно від надзвичайної ситуації вам може знадобитися маска, щоб захистити вас від забрудненого повітря.
- Карти місцевості. Якщо вам потрібно евакуюватись, але у вас немає електроенергії чи доступу до інтернету, можливо, вам доведеться покладатися на паперову карту, щоб знайти безпечний шлях.
- Багатофункціональний (швейцарський) ніж. Ваш аварійний набір, мабуть, міститиме консерви, яких вистачає надовго. Отже, вам знадобиться спосіб відкрити ці банки. Та й взагалі він може стати у нагоді в багатьох ситуаціях.
- Радіо на батарейках або з ручним приводом. Радіо допоможе вам отримувати новини про поточну ситуацію та будь-які відомі ризики для безпеки.
- Книги, ігри, головоломки та інші заняття для дітей. Лихі події викликають стрес. Якщо у вас є веселі ігри чи заняття, якими ваші діти можуть займатися, коли відключено електроенергію, це може допомогти їм впоратися зі стресом.
- Аптечка. Умови під час і після тривоги (атаки, евакуації) можуть кардинально відрізнятися. Можливо, вам знадобиться надати негайну допомогу пораненому члену сім’ї.
- Товари для вашого домашнього улюбленця. Домашня тварина є членом вашої родини, тож потурбуйтеся, щоб їй вистачило запасів на кілька днів.
- Мотузка. Є кілька практичних застосувань мотузки в надзвичайних ситуаціях, включаючи рятувальний круг, спуск з висоти, будівництво сховища, закріплення предметів та багато іншого.
І, головне, не чекайте поки трапиться надзвичайна ситуація, підготуйте аварійний комплект заздалегідь – він має бути завжди напоготові. Після того, як ви укомплектували набір, не забувайте підтримувати його, замінюючи прострочені елементи та переоцінюючи свої потреби.