Аграрні роботи завжди належали до важкої праці, тож механізація ручної роботи у селі ставиться у пріоритет. Добре, що асортимент мотоблочної техніки дозволяє придбати нехай і недорогого, але функціонального помічника на дачу.
Залежно від площі ділянки та запланованих робіт, можна купити мотоблок, мотокультиватор або міні-трактор. Вся малогабаритна мототехніка ефективно обробляє ґрунт, виконує важливі аграрні роботи, замінює ручну працю та економічно вигідна в господарстві. Щоб визначиться з вибором між мотоблоком та міні-трактором, спробуємо розібратися, чим вони відрізняються і особливості кожної техніки.
Мотоблок – корисний помічник на дачі
Мотоблок відрізняється від мінітрактора меншими габаритами та обмеженою потужністю. Щоправда, важкі дизельні мотоблоки можуть оснащуватися двигунами до 17 к.с. Умовно всі моделі можна поділити на класи:
- легкі мотоблоки до 5 к.с.
- середні 8-10 к.с.
- важкі більше 10 к.с.
Легкі моделі використовують для роботи на теплицях та невеликих ділянках. Вони маневрені та нескладні в управлінні. Середні купують для ділянок від 60 соток, для них є великий вибір навісного обладнання. Важкі можуть важити до 300 кг, використовуються не тільки для обробки полів до 2 га, але і для вантажоперевезень.
Мотоблоки широко використовуються у селах, на дачах, фермах, у сільському господарстві. Вартість та обслуговування дешевше, ніж у трактора. Оснащуються бензиновим чи дизельним двигуном. Важкі мотоблоки з дизельним двигуном легко замінять міні-трактор за потужністю та функціоналом.
Мотоблоки зручніші і компактніші, вони легші і маневреніші за трактор, можна швидко навчитися керувати машиною. Якщо ділянка до 2 га, або є вузькі місця, схили – мотоблок найкращий варіант.
Доступність навісного обладнання дозволяє значно розширити функціональність. Можна придбати картоплекопалку або сажалку, підгортачі, плуг, снігоприбиральник, фрезу, або візок для вантажоперевезення. Витрата палива нижча, ніж у мототрактора.
Міні трактор
Мінітрактор має функціонал, аналогічний трактору. Від мотоблоків відрізняються потужністю та вагою. Двигун також може бути бензиновим або дизельним, є рульова колонка, коробка передач, трансмісія, а в розвинених моделях і кабіна.
Міні-трактори також поділяються за класом:
- легкий трактор до 15 к.с.
- середній до 30 к.с.;
- важкий – від 30 к.с.
Щоб на 100% використати потенціал мінітрактора, ділянка має бути від 1 га. Обслуговування такої техніки складніше, витрата палива вища, але й ККД також вища.
Міні-трактор часто вибирають не тільки для обробки ґрунту, але і для інших силових робіт у господарстві. Мотоблоки є оптимальними для ділянок до 1-2 га.
Якщо у вас є питання щодо вибору мотоблока або мінітрактора, звертайтесь за телефонами в інтернет-магазин Optoweek.com.ua. Кваліфіковані менеджери з багаторічною експертизою допоможуть обрати оптимальну агротехніку для обробки землі та допоможуть оформити замовлення з доставкою по Україні.