Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
149
149

Сірники: цікаве про звичайне

987

Сірники – це один з найважливіших предметів у побуті, знайдуть застосування як у повсякденному житті, так і в господарській діяльності. Існує безліч різновидів цього предмету, які використовуються в різних сферах життя. Українські сірники відрізняються своєю структурою: основні компоненти – дерев’яна паличка та сірчана головка, з’єднані клеєм. Осика, яка використовується для виготовлення сірників, надає їм властивий вигляд.

Зазвичай, дерев’яні сірники продаються у невеликих картонних коробочках, де міститься приблизно 38 штук. Ці коробочки потім утворюють блоки по 10 штук, що стали найбільш популярним форматом серед покупців. 

З чого виготовляються?

Виготовлення головок сірників цікаве: їм наносять окислювач, зазвичай KClO3, який легко віддає кисень і спричиняє горіння сірки. Мелене скло додається для підвищення чутливості до тертя. Різноманітність кольорів досягається за допомогою органічних барвників. Також іноді виробляють сірники з паперу або картону.

Різновиди

Є два основних типи сірників: запалювальні та спеціальні. У повсякденному використанні краще використовувати запалювальні сірники, які спалахують при контакті з намазкою коробки. Також є сірники, які загоряються від тертя об будь-яку шорстку поверхню.

Спеціальні сірники мають різноманітні застосування: від штормових для використання на вітрі і дощі до сигнальних, фотографічних, термічних та інших, кожен з яких призначений для конкретних умов або завдань.

Цікаві факти

Отримайте порцію цікавих фактів про сірники, які можуть вразити.

  1. Вперше автоматична машина для виробництва сірників була створена в 1888 році, спочатку вони виготовлялися виключно вручну.
  2. Коробки для сірників почали виготовляти з металу без етикеток. Однак в 1889 році Джошуа Пусі з Філадельфії придумав сучасну форму коробки з етикетками.
  3. Сірники в основному роблять із осики, але можуть мати палички з віска чи картону. Деякі сірники можуть загорітися при терті об будь-яку поверхню, не потребуючи коробки.
  4. Склад головки сірника включає сірку, бертолетову сіль, хромпік, піролюзит, цинкові білила, залізний сурик, клей та мелене скло.
  5. Колір сірки не впливає на горіння сірників, а головка може нагріватися до 1500°C.
  6. Стандартний сучасний сірник має вагу 0,09 грама і його коробка може використовуватися як лінійка, маючи довжину 5 см.
  7. У світі існує понад 100 видів сірників, включаючи мисливські, термічні, камінні, сигаретні, сигнальні та декоративні.
  8. Сірник, кинутий в море, розкладається за 6 місяців.
  9. Сірник може врятувати життя, якщо його використати для припалювання укусу отруйного павука Каракурта, зупиняючи поширення отрути у крові.
  10. У світі діє кілька музеїв, присвячених сірникам, з експозиціями у Швеції, Швейцарії, Німеччині та сусідній Польщі.

Сірники за найкращою ціною завжди можна замовити на сайті www.atbmarket.com.

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×