Питання стабільного зв’язку у воєнний час — одне з найактуальніших. Адже саме мобільний зв’язок та інтернет намагаються вивести з ладу в першу чергу. Як діяти в екстремальних ситуаціях?
Насамперед варто визначити коло обов’язкових контактів, з якими важливо тримати регулярний зв’язок. Це можуть бути діти, батьки, друзі чи родичі. Варто знати, де і коли перебувають близькі люди, аби в будь-який час мати можливість контактувати з ними. Також потрібно залишатись на зв’язку по робочих питаннях. Якщо є можливість, і вистачає інтернету, то і на розваги Vip Casino. Але є ситуації, коли вимикають електроенергію або мережу мобільного оператора пошкоджено. В таких випадках необхідно мати альтернативні засоби надійного зв’язку.
Готуємося заздалегідь
У випадку довготривалих відключень електроенергії жоден оператор не може гарантувати безперебійну роботу мережі. Без стабільного живлення стільникові вежі підключають до акумуляторних батарей, які здатні забезпечувати роботу до 6 годин, а генератор на одній заправці протримається дві доби.
Важливо заздалегідь подбати про повну зарядку мобільних телефонів, а також про наявність альтернативних джерел живлення таких як:
- павербанк;
- портативна зарядна станція;
- інвертор для акумулятора;
- CAN-зарядка.
Що стосується самого освітлення, то в пригоді стануть невеликі ліхтарики, які працюють на батарейках чи акумуляторах. Також можна запастися світлодіодними настільними USB-світильниками чи звичайними свічками.
Життя без світла можна зробити комфортнішим, якщо придбати туристичну газову плиту, зробити запаси ліків, їжі та питної води, приготувати теплий одяг, пледи чи ковдри, і не забути про наявність готівкових грошей. Бажано також максимально заповнити бак автомобіля пальним.
Забезпечуємо надійний та безперебійний інтернет
У випадку руйнування критичної інфраструктури зникає мобільний зв’язок та інтернет. В Україні існують можливості підключення до потужної мережі GPON, яка працює навіть без світла. Ця пасивна оптична мережа при підключенні не потребує додаткового устаткування, яке працює від живлення. В такому випадку кабель прокладають безпосередньо від центрального комутатора до помешкання чи офісу абонента. Важливо, що технологія GPON дозволяє приєднати інтернет, цифрове телебачення та IP-телефонію з допомогою одного кабелю.
Перевагами GPON є:
- швидкість;
- зручність;
- компактність;
- економія;
- безпека;
- надійність.
Ще одним джерелом надійного та безперебійного інтернету є технологія Starlink від компанії SpaceX. Завдяки своєму глобальному покриттю Starlink створює можливість доступу до супутникового Інтернету в Україні та по всьому світу.
Перевагами мережі від SpaceX є:
- виняткова швидкість;
- пристосованість до любого клімату;
- великий обсяг підключення;
- стабільна підтримка професійної команди.
Під час блекаутів Starlink набув особливої актуальності в Україні, адже забезпечував безперебійний зв’язок та доступ до мережі. Це є надзвичайно цінним для населення в такий складний момент. Крім цього технологія виявилася надійною та незамінною для армії та влади у воєнний період.