Однозначних, чітких правил у плані ремонту не існує. Є рекомендації, поради, лайфхаки. Дуже багато серед них корисних, але, на жаль, ще більше абсолютно непотрібних. Проаналізувавши величезну кількість інформації, ми готові запропонувати вам найтоповіші поради щодо ремонту.
Якщо ж знаєте якісь іще, наприклад, як використовувати монтажну піну в аерозолі та інші, доповнюйте статтю власними коментарями.
Популярні лайфхаки для ремонту у квартирі
Почнемо з обклеювання розеток, вікон і молдингів не малярським скотчем, а стандартною плівкою, яка вважається «харчовою» і є практично в будь-якому будинку. Її застосування якісно заощадить час на обклеювання, зняття не викличе проблем, не залишить слідів. Поверхні ж будуть якісно захищені.
Наступна рекомендація… До того як фарбувати або штукатурити стіни, зробіть фото розміщення проводки. Дуже корисний лайфхак для тих, хто планує далі свердлити поверхні або встановлювати полиці.
Щоб не бруднити підлогу або ж меблі, на дриль можна надіти звичайних розмірів поліетиленовий пакет. Він дуже добре «ловить» сміття і пил. До фарбування в приміщенні стелі або стін попередньо нанесіть розчин з ложки оцту і солі, перемішаних у склянці води, на ці поверхні. Так ви простіше знімете стару фарбу звичайним шпателем, а нове фарбування ляже рівніше. Ваш сучасний оновлений інтер’єр передбачає використання різних відтінків у фарбуванні? Використовуйте скотч для малярних робіт, щоб ліній домогтися максимально рівних. Знімати його бажано, коли все вже висохне.
Якщо вибираєте для приміщення ламінат, важливо не просто підібрати якісний, а й постелити його без зазорів. Для цього кілька днів бажано потримати його в кімнаті, де проводитиметься монтаж, щоб матеріал адаптувався до температури. Так він не стискається після проведення робіт і не утворюються непотрібні зазори. Уздовж стіни охочим заощадити на спеціально передбачених для цього прокладках можна покласти просто монетки для зазорів. Має бути перерва в фарбуванні? Оберніть валики, пензлі та ролики харчовою плівкою. Так нічого не підсохне.
Перевірені поради щодо ремонту: як зекономити бюджет
Не поспішайте в магазин за «підкладкою», що захищає підлогу від бруду і фарби. Старі шпалери цілком здатні виконати цю функцію. Вплине також на витрати в бік їх зменшення шпаклівка, зроблена з гіпсу і клею ПВА. Чудове закладення для невеликих тріщин і суттєва економія.
Для фарбування великих поверхонь застосовуйте пульверизатор. Який? Можна подивитися такого плану інструменти в спеціалізованих відділах, а можна і просто обприскувач для саду використовувати.
Які ще можна запропонувати рекомендації з ремонту квартир? Наприклад, такі….
Корисні поради для ремонту квартири
Почнемо з пилу. Перед початком робіт розкладіть по підлозі вологу тканину. Ганчірки беруть на себе основне запилення. Дуже зручно!
Здається, що фарба «просочила» запахом усе навколо? У стандартну ємність наберіть воду, додайте в неї ложку столового або яблучного (будь-яка міцність) оцту, киньте скибочку лимона. І запахи підуть швидше. До проведення робіт у квартирі подбайте про своїх сусідів. Попередьте їх про плани, уточніть, можливо, поруч є малюки, яким удень потрібен відпочинок, можливо, алергіки, яким краще не вдихати запахи фарби тощо. Підхід елементарний, але попереджає масу неприємностей.
У кошторисі рекомендуємо на матеріали закласти трохи більше, ніж це потрібно, або ж окремо просто завести собі графу «на непередбачуване», хіба мало, ціна на основний матеріал зміниться, фурнітура подорожчає тощо.
Матеріал цей про самостійні роботи з ремонту. Але зазначимо, що іноді буває дешевше на певну обробку викликати майстра. Деякі техніки виробляються, набуваються роками на практиці. Не варто жертвувати якістю на користь економії. А все, з чим можете самостійно впоратися, наприклад, зняти або поклеїти вибрані шпалери, відкоригувати колір тощо, звісно, робіть самі. Коротко підіб’ємо підсумки.
ТОП-15 порад для самостійного ремонту квартири буде у нас виглядати так:
- Обклеюйте вікна, молдинги, розетки харч.плівкою, а не малярським скотчем.
- Фотографуйте проводку (розміщення) до фарбування або обтиньковування стін.
- На дриль, щоб не забруднити меблі або ж підлогу, надягайте пакет, який буде «ловити» сміття і пил.
4. Зніміть залишки фарби з поверхні за допомогою нанесення на неї розчину солі та оцту й обробки шпателем. Прибирається так все елементарно, а нова фарба лягає набагато рівніше.
5. Потрібні рівні лінії після фарбування? Використовуйте малярський скотч для виділення меж.
6. Щоб ламінат не стиснувся після закінчення робіт, щоб не було утворено непотрібних зазорів, рекомендується потримати його кілька днів у кімнаті, де буде проводитися монтаж, а вздовж стіни потім уже під час укладання замість прокладок для зазорів розкласти монетки.
7. На час перерви в фарбуванні пензлі, валики і ролики можна обмотувати харч.плівкою. Так вони не підсохнуть.
8. Щоб не купувати «підкладку» на підлогу від фарби і бруду, просто простеліть старі шпалери.
9. Шпаклівку можна зробити з ПВА і гіпсу.
10. Великі поверхні вигідно фарбувати пульверизатором.
11. Щоб пил не заповнив приміщення, на підлозі розкладіть вологу тканину, яка візьме на себе основне запилення.
12. Прибрати запах фарби вийде за допомогою додавання в розчин оцту часточки лимона.
13. Про сусідів під час ремонту не забувайте. Намагайтеся не шуміти надмірно і попереджайте, якщо використовуватимете речовини з сильним запахом.
14. У кошторисі закладайте трохи більше, ніж потрібно, так вийде почуватися впевненіше за непередбачених витрат.
15. Не відмовляйтеся взагалі від послуг майстрів. На деякі оздоблення вигідніше запрошувати професіоналів, щоб не втрачати в часі й в матеріалах.
Ось такі рекомендації ми вважаємо топовими, а якщо у вас теж є поради, якими не завадить поділитися, залишайте їх у коментарях.