В нинішній час оформлення банківської карти є звичною справою, з якою стикається практично кожен. Одні — задля отримання на карту заробітної плати, інші – щоб завжди мати під рукою кредитні кошти, як кажуть, про всяк випадок. І якщо у вас виникло бажання чи потреба оформити банківську карту, кілька практичних порад можуть неабияк пригодитися.
Оформляти банківські картки потрібно дуже уважно і, що головне, без поспіху, адже вибір першої-ліпшої пропозиції не завжди є найкращим рішенням.
А тому, щоб ваша карта стала зручним інструментом, а не джерелом непотрібних проблем, просто спробуйте дотримувати кількох простих, але дієвих порад, про які далі піде мова.
Дайте відповідь на питання: для чого мені банківська карта
Спочатку потрібно вирішити, для яких конкретно цілей вам потрібна банківська карта:
- Для щоденник покупок чи зберігання заощаджень;
- Для отримання зарплати, стипендії, соціальних виплат;
- Для відкриття кредиту чи отримання валюти і т.д.
Різні типи карт — дебетові, кредитні, валютні тощо — створені для різних потреб. Тому перш ніж підписувати договір в рамках оформлення карти, добряче обдумайте питання щодо того, для чого вам вона потрібна. А вже тоді можна переходити до фінішного етапу.
Оберіть надійну банківську установу
Зрозуміло, що карту не купиш в найближчому супермаркеті і не замовиш в онлайн-магазині, тому потрібно звернутися у банк. І найкраще віддати перевагу надійній фінустанові, бо це надійно – в усіх сенсах цього поняття.
Особливо вверніть увагу на репутацію банка, доступність відділень і банкоматів, якість і функціонал мобільного додатку, відгуки клієнтів, а також умови обслуговування (тобто тарифи, комісії, підтримка).
Всі ці речі в цілому мають величезне значення, бо вибір надійного банка — це передусім ваш спокій у питаннях безпеки й обслуговування.
Спочатку ознайомтеся з умовами, а затим підписуйте договір
Правило просте: перед підписанням будь-яких документів прочитайте договір і ознайомтеся з тарифними планами.
Зокрема, зверніть увагу на те, чи є щомісячна плата за обслуговування, які комісії передбачені за зняття готівки, перекази, оплату в Інтернеті. А також, чи є, приміром, нарахування кешбеку та інші цікавинки.
До речі, в текстах угод часто можна натрапити «зірочки» та примітки, як првило, дрібним шрифтом, тому не ігноруйте їх, щоб уникнути неприємних сюрпризів.
Обзавестися банківською карту є нормальною практикою в сучасному світі. Не варто боятися чи уникати цього. Головне, підійти до такої справи уважно, відповідально та без прийняття поспішних рішень – і тоді все буде ОК.