Повітряна тривога – це оповіщення населення про наближення ракет або літаків до їхнього регіону. Небезпека чатує всюди, ігнорувати такі повідомлення не можна. Українцям потрібно зберігати спокій, ховатися в укриття та сподіватися на відмінну роботу нашої протиповітряної оборони.
Які бувають сигнали тривоги?
Сирени включаються після злагодженої роботи декількох підрозділів. Радіолокаційна розвідка помічає на радарах стеження ворожі ракети або літаки, вона негайно передає відомості в центр управління, де черговий вмикає сирену. Траєкторія польоту розраховується з максимально можливим захопленням територій. Оповіщення про загрозу населенню здійснюватись дуже швидко – не більше, ніж через три хвилини після запуску ракет. Навчальних тривог зараз не вмикають.
Звукові сигнали тривоги бувають декількох типів:
- короткі переривчасті сирени, що звучать 5-7 секунд. Це загальний сигнал про небезпеку, він попереджає «Увага всім!», детальніше про загрози потрібно дізнаватися з інших джерел – радіо, ТВ, Telegram-канали тощо;
- довгі безперервні сирени тривають до 1 хвилини, повторюються 3 рази. Це сигнали повітряної тривоги, коли ви їх чуєте, потрібно негайно йти в укриття. Для відбою тривоги теж використовують довгу безперервну сирену;
- звук церковних дзвонів – використовують для сповіщення тривоги в невеликих населених пунктах;
- повідомлення мобільного застосунку – зручний варіант, при оголошенні тривоги на телефон приходять сповіщення з максимальним звуком, який виставлений на смартфоні.
Особливості роботи української ППО
Протиповітряна оборона потрібна для захисту населених пунктів, військових об’єктів, кораблів та інфраструктури. ППО України включає всі засоби озброєння, за допомогою яких збивають ворожі літальні апарати. Вона знешкоджує літаки, ракети, гелікоптери та безпілотники.
Цей структурний підрозділ має декілька важливих складових сегментів, які працюють дуже злагоджено. Українська ППО включає:
- радіолокаційну розвідку;
- повітряні сили протидії – винищувачі;
- наземні зенітні ракетні комплекси та ПЗРК.
Коли з’являється на радарі противник, першою спрацьовує радіотехнічна розвідка. Розвідники 24 години на добу здійснюють контроль за повітряним простором. Інформація від них передається пілотам та зенітникам. Керівництво ППО приймає рішення про спосіб знищення ракети. Найчастіше це роблять наземні ЗРК. Наші військовики воюють зенітно-ракетними комплексами середньої й малої дальності. Використовувати для перехоплення винищувачі можна не завжди, адже у нас серйозно зруйновані аеродроми та злітні смуги. Шкода, що наша армія не має на озброєнні сучасної зброї, щоб захистити повітряний простір над Україною. Але наші захисники навіть застарілою технікою успішно збивають ворожі ракети.