“Дніпропетровськгаз” можуть повернути державі

Новий голова правління НАК “Нафтогаз України» Юрій Вітренко вважає, що у зв’язку з накопиченою заборгованістю перед Нафтогазом облгази, які підконтрольні компаніям олігарха Фірташа, повинні перейти у власність держави, передає Nikopolnews, посилаючись на «Економічні новини».

Як відомо, «Дніпропетровськгаз», послугами якого користуються більшість нікопольців і жителів регіону, теж належить Фірташу.

Вітренко вважає несправедливим той факт, що компанії Фірташа заробляють надприбутки на ринку газу, ставлячи націнку близько 40% в порівнянні з цінами конкурентів.

Вітренко наголосив, що, по суті, головним вигодонабувачем реформи ринку газу є одна людина, товариш Фірташ.

На думку Голови Нафтогазу, скорочення частки Фірташа на ринку він успішно компенсує досить великою націнкою.

Вітренко наголосив, що держава не може усунутися від подібної ситуації, і треба шукати вихід з положення, що створилося.

Що стосується колосальних боргів, які накопичили підприємства перед Нафтогазом, то в даному випадку, Вітренко пропонує різні варіанти вирішення цієї проблеми.

Якщо борги виникають з вини держави, то учасники ринку не можуть нести за це відповідальність, тому борги можуть бути списані, або отримано фінансування з бюджету з таким розрахунком, щоб витрачені кошти повернулися назад у бюджет.

Крім того, Вітренко наголосив на необхідності залучати суди до розв’язання проблеми заборгованості, наприклад, щодо Фірташа.

На думку Вітренка рішення судів дозволять забрати облгази Фірташа в рахунок погашення його боргових зобов’язань.

To Top