Квартири на продаж у Дніпрі

Допомога українцям
1050
1050

Відмова від точних та природничих наук в ході реформи: голова Дніпропетровської облради назвав це помилкою

голова Дніпропетровської облради 2

Голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук прокоментував шкільну реформу 2027 року. Він назвав помилкою відмовою від точних та природничих наук.

Повідомляє Nikopolnews.

11 січня у ЗМІ з’явилася інформація, що з 2027 року в українських школах хімія, фізика, біологія, географія перестануть бути обов’язковими предметами для учнів 10–12 класів. Міністерство освіти і науки планує в декілька етапів втілити шкільну реформу. А саме:

  • у 2025 році запустити пілотний проєкт,
  • у 2027-му впровадити повністю,
  • у 2030 році – перший випуск учнів за новою системою.

«На перший погляд, це прогресивний підхід: індивідуальні вектори навчання, можливості для учнів обирати те, що їх справді цікавить, більше мотивації в навчанні», говорить Микола Лукашук.

Про цьому виникають питання, на які МОН не дає чітких відповідей.

голова Дніпропетровської облради

«Світ, у якому ми живемо, розвивається з шаленою швидкістю. Штучний інтелект, відновлювальна енергетика, біотехнології, генетика, біоінженерія, вирощування органів, фармацевтика, нанотехнології, космічні технології, Старлінки, дрони стають частиною нашого сьогодення. Відмова від обов’язкового вивчення точних наук у старшій школі – це не просто зміна навчального плану, це стратегічне рішення. Воно визначить, чи зможе Україна залишатися конкурентною у глобальному світі», зазначає очільник обласної ради.

На думку Миколи Лукашука, через втілення вищезгаданої реформи освіти в Україні відбудеться  зниження загального рівня освіти. Оскільки, наукова грамотність є базою для розвитку критичного мислення, аналізу даних і розуміння законів природи. Без фундаментальних знань про навколишній світ молодь може втратити здатність адаптуватися до технологічних змін.

Окрім того, виникне ще більший освітній дисбаланс між містами й селами.

«У великих містах учні мають можливість обирати профілі, займатися з репетиторами чи на додаткових курсах. Але що робити школярам із сіл та маленьких міст, де може бути доступний лише один профіль? Різниця в якості освіти між селом і містом лише поглибиться», пише Микола Лукашук.

Він задає питання читачам, що буде з учителями фізики, хімії та біології, географії, якщо їхні предмети стануть необов’язковими. Адже  вже зараз є дефіцит педагогів у цих дисциплінах.  Через оптимізацію й звільнення відповідних вчителів-предметників, через декілька років Україна втратить тисячі фахівців, які більше не знайдуть себе в системі освіти.

голова Дніпропетровської облради

Шкільна реформа 2027 року несе за собою й ризик для наукового та технологічного потенціалу країни. Наука і технології – це стратегічна перевага будь-якої держави. В довгостроковій перспективі, ослаблення уваги до точних наук може стати ударом по національній безпеці. Тому що технологічний потенціал напряму повʼязаний з ВПК, оборонною сферою.

Голова Дніпропетровської облради назвав переваги шкільної освіти

Микола Лукашук говорить, що шкільна реформа має і переваги. Тому що вона передбачає створення профільних ліцеїв із поглибленим вивченням предметів. А це дасть можливість талановитим дітям отримати якісну освіту в обраному напрямку.

«Але чи достатньо цього, щоб компенсувати втрачені базові знання для більшості? І вся ця реформа – під час шаленої міграції населення, війни, браку фахівців, низьких заробітних плат у педагогів», каже Микола Лукашук.

Українська освіта має великий потенціал. Кожен міністр освіти намагається реалізувати свою «найкращу реформу», не завжди враховуючи довгострокові наслідки.

«Реформи заради реформ – це шлях у нікуди. Нинішнього міністра, напевно, в 2027 році на цій посаді вже не буде. Освіта – це основа, фундамент майбутнього нації. Відмова від обов’язкового вивчення ряду предметів буде мати серйозні наслідки для цілого покоління. Через 10 років ми побачимо результат, але чи буде він позитивним?»,

Втілюючи реформи у шкільній освіті, треба мислити стратегічно. Брати до уваги реалії воєнного часу і забезпечувати можливість кожній дитині отримати якісні знання, незалежно від місця проживання.

«Ця реформа – лакмусовий папірець. Як батько трьох дітей, я хочу, щоб мої діти були освіченими. Бо від цього залежить їхнє майбутнє. І цього ж хочуть усі батьки», додав Микола Лукашук.

 

Ще новини Дніпропетровщини: “Це спроба створити гуманітарну кризу через масові відключення світла, води й тепла” – Лукашук про масовану атаку 25 грудня

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу