На Дніпропетровщині стартувала вакцинація від COVID-19. Хто став першим?

На Дніпропетровщину прибула перша партія вакцини від коронавірусу, і процес пішов.  Вакцинація в регіоні стартувала, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на Дніпропетровську обласну державну адміністрацію.

Перші дози AstraZeneca (Covishield) отримали медики 21-ї інфекційної лікарні у Дніпрі. Розпочали із завідувача відділом Анатолія Анчишкина.

Повідомляється, що Анатолію Івановичу – 70 років. Він бореться з інфекціями ледве не все життя. Працював раніше в СЕС, нині – в інфекційці.

«Впевнений у необхідності щеплення. Зараз мені ввели частинку вірусу. Тепер імунна система вироблятиме антитіла. За місяць – повтор. Ризики від вакцинації незрівнянно менші за зустріч із «живим» коронавірусом»,   – розповів Анатолій Анчишкин.

Другою в області зробила щеплення молода лікарка Ірина Фільнюк. Професію інфекціоніста обрала ще у виші. Каже, вона цікава. Будь-яка інфекція – щось нове, неочікуване, не відомо, як себе поведе.

Ірина допомагає хворим на COVID-19 із початку пандемії.

«Дуже рада, що вакцинацію розпочали з нашої лікарні. Ми найбільше контактуємо з хворими на коронавірус. Щеплення – це захист і себе, і оточуючих, і родини», – поділилася Ірина Фільнюк.

Щеплення проводять медики спеціально навченої мобільної бригади. Спочатку лікар оглядає пацієнта. Якщо не виявляє протипоказань – медсестра в сусідній кімнаті вводить вакцину. AstraZeneca (Covishield) – ефективна та безпечна, стверджує лікарка мобільної бригади Ольга Лотиш.

«Спочатку робитимемо 100 щеплень на день. Вже з наступного тижня цю цифру збільшимо. Проте не женемося за швидкістю. Щеплення робитимемо якісно та за всіма стандартами»,  – наголосив заступник директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Олексій Григорук.

У першу чергу на Дніпропетровщині вакцинуватимуть від COVID-19 медиків госпітальних баз, ковідних лабораторій, мобільних бригад та «швидких».  Поетапно до компанії імунізації залучатимуть інших лікарів. Тих, хто працює в лабораторіях, нековідних лікарнях, амбулаторіях.

Область вже отримала  37,5 тис доз препарату AstraZeneca (Covishield).

Загалом на першому етапі щеплення зроблять майже 18,8 тис людей. Кожен отримає дві дози вакцини. Вакцинація добровільна та безкоштовна.

«Проведення вакцинації медзакладам оплатить Національна служба здоров’я України. Для цього у програмі медичних гарантій передбачили окремий пакет послуг», – розповіла директорка Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Будяк.

Щеплення робитимуть лікарі мобільних бригад.  Вони пройшли тренінг, де вивчили особливості роботи з вакциною AstraZeneca (Covishield).

Хіти

To Top