Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
351
351

На Дніпропетровщині 11-річний хлопчик отруївся мухоморами – замовив їх в інтернеті

На Дніпропетровщині 11-річний хлопчик отруївся мухоморами – замовив їх в інтернеті

На Дніпропетровщині 11-річний хлопчик отруївся мухоморами. Він замовив отруйні гриби самостійно в інтернеті і з’їв їх. Про це повідомляють у ГУ Держпродспоживслужби Дніпропетровської області, передає Nikopolnews.

у Держпродспоживслужбі повідомляють, що на Дніпропетровщині протягом кількох днів зареєстровано 2 випадки отруєння дикорослими грибами.

Хлопчик отруївся мухоморами, а жінка “говорушками”

У першому випадку постраждала дитина 11 років: хлопчик самостійно замовив гриби «мухомори» через інтернет-мережу та вживав їх у сушеному меленому вигляді. Перші клінічні прояви з’явилися через годину після вживання грибів у вигляді галюцинацій, сухості у роті, блювоти, запаморочення. За медичною допомогою батьки хлопчика звернулися за 3 години після появи у нього перших симптомів отруєння. Дитину госпіталізовано до реанімаційного відділення КНП «ДМКЛ № 6» ДМР у стані середньої важкості з діагнозом «отруєння дикорослими грибами». Наразі хлопчик перебуває на лікуванні.

У другому випадку постраждала жінка 61 року, яка вживала дикорослі гриби типу «лисички» чи «говорушки» (зі слів), зібрані у лісосмузі с. Таромського Дніпровського району. Перші клінічні прояви – блювота, запаморочення, пронос. За медичною допомогою жінка звернулася аж на четверту добу після появи симптомів отруєння у важкому стані. Наразі постраждала перебуває на лікуванні у КНП «ДМКЛ № 4» ДМР.

Статистика отруєнь грибами у Дніпропетровській області

У січні поточного року вже був зареєстрований випадок отруєння дикорослими грибами. Тоді постраждав чоловік 67 років, що вживав відварені після заморожування гливи, які збирав власноруч ще у жовтні 2022 року у лісосмузі с.Русаково Синельниківського району. Першими симптомами отруєння були: багаторазова блювота, оніміння кінцівок рук та ніг. По медичну допомогу постраждалий звернувся наступного дня після перших клінічних проявів отруєння та був госпіталізований у важкому стані до КЗ «Першотравенська ЦМЛ» ДОР.

За 2022 рік по Дніпропетровській області зареєстровано 10 випадків отруєння дикорослими грибами, у результаті чого постраждало 12 осіб, зокрема 3 дітей. На жаль, через вживання дикорослих грибів 1 дитина 8 років померла. Усі хворі вживали в їжу дикорослі гриби, зібрані власноруч, у вареному, смаженому та/або консервованому вигляді. Після звернення по медичну допомогу постраждалі були госпіталізовані переважно у важкому стані та у стані середньої важкості. Стан здоров’я, як правило, обтяжувався несвоєчасним зверненням до медиків та самолікуванням.

У 2021 році по області зареєстровано 4 випадки отруєння дикорослими грибами, постраждало 4 осіб, зокрема 1 дитина (дитина 9 років померла).

Незважаючи на те, що Держпродспоживслужба постійно нагадує населенню про небезпеку вживання в їжу дикорослих грибів, люди продовжують ризикувати не лише власним здоров’ям і навіть життям, але й наражають на небезпеку своїх рідних, особливо дітей, – йдеться у повідомленні

Щороку в Україні фіксується до 200 випадків отруєння дикорослими грибами. На жаль, нерідко труються діти. Унаслідок отруєння грибами минулого року померли 21 дорослий і 5 дітей.

Причинами отруєнь стають переважно дикорослі гриби у сирому, смаженому, варено-смаженому вигляді, зібрані самостійно або придбані на стихійних ринках.

Краще відмовтеся від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, а споживайте штучно вирощені печериці, гливи, купуючи їх у стаціонарних торговельних мережах. Не купуйте гриби на стихійних ринках, з рук, у місцях несанкціонованої торгівлі чи у продавців на автошляхах! – закликають фахівці

Гриби (навіть штучно вирощені !) – їжа не для дітей, тому не давайте грибних страв дітям. Не можна вживати грибів вагітним та жінкам, що годують груддю, літнім людям, а також людям, що мають захворювання шлунково-кишкового тракту, – додають у Держпродспоживслужбі

У чому небезпека грибів

На Дніпропетровщині 11-річний хлопчик отруївся мухоморами – замовив їх в інтернеті

На Дніпропетровщині 11-річний хлопчик отруївся мухоморами – замовив їх в інтернеті

Гриби й для здорової людини мають ряд протипоказань до вживання. Гриби можуть стати не тільки причиною серйозного харчового отруєння, але часте вживання грибів може призвести до хвороб шлунково-кишкового тракту. Це пов’язано з тим, що в грибах міститься білок хітин, який практично не перетравлюється нашою травною системою. Саме його надлишок може призвести до гастриту та інших більш серйозних проблем.

Крім того, що гриби самі по собі можуть викликати отруєння, до того ж від вживання дикорослих грибів, консервованих у домашніх умовах, можна захворіти на ботулізм (тяжка токсикоінфекція). Збудник ботулізму розвивається в умовах низького вмісту кисню та може потрапити до консервованих грибів.

При появі будь-яких симптомів харчового отруєння чи взагалі погіршення стану здоров’я не можна гаяти жодної хвилини. Негайно викликайте «швидку допомогу» та акцентуйте увагу на тому, що хворий вживав гриби! У жодному випадку не займайтеся самолікуванням і не намагайтеся «перечекати» – це може бути смертельно небезпечно! – закликають у Держпродспоживслужбі

Ще новини Дніпропетровщини: Масовий мор риби почався на Дніпропетровщині: важлива інформація від МОЗ

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×