На Дніпропетровщині вже десятки випадків штаму Дельта

У Дніпрі пройшла прес-конференція, присвячена ситуації з коронавірусом в регіоні і можливому розвитку подій восени, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на інформаційне агентство МІСТ-Дніпро.

У прес-конференції брали участь:

  • Голова постійної комісії Дніпропетровської обласної ради з питань охорони здоров’я, дитинства та материнства Аріна Пустова;
  • Головний лікар ДОКЛ ім. Мечникова Сергій Риженко.

Головний лікар ДОКЛ ім. Мечникова Сергій Риженко розповів про ситуацію з коронавірусом в регіоні. Він зазначив, що в лікарні Мечникова вже зафіксовано 36 випадків штаму «Дельта»:

«В Україні погіршується ситуація із захворюваністю коронавірусом. Зокрема, фіксуються випадки масового зараження дітей штамом Дельта. Тільки лабораторією лікарні Мечникова зафіксовано вже 36 випадків штаму Дельта, троє пацієнтів у важкому стані. Надалі цей показник зростатиме. Зараз симптоми штаму Дельта такі ж, як і у COVID-19 інших штамів, проте перебіг захворювання часто досить важкий. Однозначно зрозуміло, що штам Дельта дуже агресивний. Він у 8-12 разів заразніший. При цьому вірус поширюється швидше. Якщо говорити про Дельту, достатньо 5-7 хвилин спілкування з хворим, щоб заразитися. Цим штамом заражаються і молоді люди, і діти, і вагітні жінки. Він часто призводить до різкого зниження сатурації, аж до необхідності госпіталізації. На жаль, і смертність від коронавірусу Дельта вище, ніж від інших штамів», – розповів лікар.

Сергій Риженко зазначив, що з початку епідемії коронавирусної інфекції Sars – Cov-2 в Україні COVID-19 в Ковід-центрі ДОКЛ ім. Мечникова проліковано 2005 пацієнтів. Серед них у вкрай важкому стані в реанімаційному відділенні знаходився 641 пацієнт.

«В ковід-центрі народилося 70 дітей від хворих матерів. Всі діти були здорові і виписані додому. За весь період пандемії в нашій лабораторії виконано: ПЛР 159800 позитивних, більше 34 тисяч ІФА і 84070 антиген», – зазначив Сергій Риженко.

Головний лікар Мечникова додав, що обласна рада робила і робить все можливе, щоб допомогти у лікуванні хворих пацієнтів:

«Крім цього, нами було підготовлено лист на виділення коштів у розмірі 14 млн гривень для придбання лікарських засобів для наших хворих».

У свою чергу, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, дитинства та материнства Аріна Пустова розповіла, як обласна рада сприяє боротьбі з ковід-19, скільки коштів виділили на боротьбу з ним.

«На VII сесії обласної ради депутати обласної ради спрямували 95 млн грн на централізоване придбання обладнання в рамках COVID-19, яке буде закуповуватися в залежності від епідемічної ситуації в регіоні.
Також на виплати медикам, які перенесли КОВИД, наприкінці минулого року депутати Дніпропетровської обласної ради на чолі з Миколою Лукашуком заклали 3 мільйони гривень. На IV сесії додали ще 8 млн гривень, а на VII сесії виділили ще 6,5 млн грн.
Ці грошові надбавки отримують співробітники станцій ковідних баз і працівники екстреної медичної допомоги регіону. Лікарі отримують по 10 000 грн незалежно від перебігу хвороби», – розповіла вона.

Аріна Пустова зазначила, що з початку пандемії заяви на отримання матеріальної допомоги від області подало 2336 медичних працівників Дніпропетровщини, які перехворіли на коронавірус. З них 2190 вже отримали кошти.

Аріна Пустова повідомила, що на Дніпропетровщині триває 5 етап прищепної кампанії, коли вакцину від КОВІД може отримати кожен бажаючий віком старше 18 років, при необхідності – старше 12 років. Про це вона повідомила на прес-конференції.

«Станом на 25 серпня вакцинована 301 дитина. Всіх дітей прищеплюють тільки вакциною Comirnaty від BioNTech / Pfizer, адже тільки вона схвалена Європейським агентством з лікарських засобів для імунізації підлітків категорії 12+. Щепитися бажаючі можуть в будь-якому з 30-ти центрів вакцинації населення.
13 таких центрів діє у Дніпрі, в тому числі 1 обласний – на базі культурно-ділового центру «Менора»; 7 – в м. Кривий Ріг, по одному – в містах П’ятихатки, Нікополь, Марганець, Павлоград, Апостолове, Тернівка, Кам’янське, Синельникове, Новомосковськ та смт Широке. На сьогодні щеплено майже 16% дорослого населення регіону. Закликаємо всіх не зволікати і вакцинуватися заради підтримки один одного. Якщо не буде необхідної кількості вакцинованих, ми не будемо захищені від ковіду», – розповіла вона.

У свою чергу, Сергій Риженко, головний лікар ДОКЛ ім. Мечникова закликав усіх жителів Дніпропетровщини щепитися від COVID-19. Це збереже вас від реанімації. За його словами, 92% лікарів Мечникова вже вакциновані.

«Усім треба розуміти необхідність масової імунізації. Не треба втрачати час на роздуми, необхідно йти і робити щеплення. Вакцинація – це запобігання важкого перебігу хвороби. Але це не означає, що вакцинована людина не може заразитися і поширювати інфекцію. Тому маски, дистанція не скасовуються, вони залишаються частиною нашого життя. На сьогодні в Україні можуть вакцинуватися від ковіду діти старше 12 років, які мають хронічні хвороби і ті, які їдуть на навчання або для возз’єднання із сім’єю за кордон. Також можна і потрібно вакцинуватися вагітним жінкам. Крім цього, немає ніяких заборон щепитися від коронавірусу годуючим мамам», – каже він.

To Top