На Дніпропетровщині за допомогою квадрокоптерів відстежують паліїв сухої рослинності (фото)

На Дніпропетровщині почала роботу моніторингова група з виявлення паліїв сухої рослинності, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на голову ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Андрія Кульбача.

З використанням квадрокоптерів представники ДСНС,  Національної та Патрульної поліції будуть виявляти осіб, винних в підпалах в екосистемах, аби притягнути їх до адміністративної або кримінальної відповідальності.

2 квітня провели перший пробний рейд спільною групою представників оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС області та відділу аеропідтримки Департаменту патрульної поліції, який пройшов в районі села Обухівка та Полтавського шосе.

Нагадаємо, тільки за останні дві доби у Нікопольському районі вигоріло 7 гектарів екосистеми.

Зазначимо, що в Україні збільшилися штрафи за підпал сухої рослинності. Відповідний закон схвалила Верховна Рада.

Так, новий закон забороняє випалювати траву з порушенням встановленого порядку, сухої рослинності у прибережних смугах, вздовж річок, морів, морських заток і лиманів, навколо водойм та на островах, у середовищі розмноження та на шляхах міграцій тварин.

За знищення або пошкодження рослинності зловмиснику загрожує штраф розміром від 3060 до 6120 гривень, а для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень. За ті самі дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожуватиме штраф у розмірі від 6120 до 12 240 гривень.

To Top