Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
835
835

Якими будуть наслідки підриву Каховської ГЕС для рибного господарства і екології Дніпропетровщини

Якими будуть наслідки підриву Каховської ГЕС для рибного господарства і екології Дніпропетровщини
Фото: Олександр Павлов

Про наслідки підриву Каховської ГЕС для рибного господарства і екології Дніпропетровщини розповів доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури ДДАЕУ Роман Новіцький, передає Nikopolnews, посилаючись на «Відкритий».

Через підрив російськими окупанами Каховської ГЕС на рибне господарство Дніпропетровщини очікують великі зміни. Внаслідок знищення окупантами Каховської ГЕС та різкого зниження рівня води у Каховському водосховищі вже зараз спостерігається значна кількість загиблої риби. Особливо це видно неподалік села Мар’янське Криворізького району Дніпропетровської області.

За словами професора, на відновлення популяцій промислових видів риб знадобляться довгі роки. «Після підриву Каховської ГЕС поблизу с. Мар’янське Криворізького району Дніпропетровської області знайшли 28 500 загиблих карасів. Це сталось внаслідок стрімкого обміління акваторії Мар’янської затоки Каховського водосховища», – зазначив завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури Дніпровського державного аграрно-економічного університету Роман Новіцький.

Наслідки підриву Каховської ГЕС для рибного господарства і екології Дніпропетровщини

Якими будуть наслідки підриву Каховської ГЕС для рибного господарства і екології Дніпропетровщини

Найближчі прогнози наслідків «Каховської катастрофи» для рибного господарства Дніпропетровщини:

  • Втрата рибогоспосподарських водойм (частина Каховського водосховища, що була у межах Дніпропетровщини – наприклад, біля Нікополя).
  • Втрати рибного господарства не лише прямі – від загибелі водних біоресурсів (ВБР), але й від можливих фінансових надходжень за здійснення рибогосподарської діяльності (від продажу квот/лімітів на державних аукціонах). На Каховці – близько 12 користувачів ВБР.
  • Відкрите питання криворізьких водосховищ (Південне, Карачунівське, Кресовське) – адже з водойм комплексного призначення вони перетворюються тільки на постачальників питної води.
  • Відкрите питання будівництва водогону для постраждалих міст через територію Дніпропетровщини (коли будівництво? через які території? Що буде з каналом «Інгулець-Кривий Ріг»?).
  • Надходження великої кількості риби, раків, зібраних з Каховського водосховища після спуску, на ринки і у торгівельну мережу (великий ризик інфекційних захворювань, ботулізму, лептоспірозу).
  • Прибирання мертвої риби, молюсків, загиблих тварин, водорослей з дна Каховського водосховища, що оголилося, а також з природних водойм, які піддані впливу катастрофічного затоплення – наприклад, Інгулець (в межах області – це сотні га, тонни біомаси, проблеми зі збиранням, вивезенням, утилізацією. Питання повинні бути на контролі ОТГ).
  • Зміни кліматичних умов – за 3-6 місяців (вітрова ерозія висохлого мулу, перенесення мас піску і мулу, зміни в рівнях води у водоносних горизонтах, посушливі явища нижче Нікополя).
  • Гниття біомаси і розповсюдження інфекційних хвороб – буде тривати до півріччя. Дохла риба і молюски можуть розтягатися по великій території лисицями, бакланами.

Трагедія малих істот. Нікополь. Фото Олександр Павлов

Трагедія малих істот. Нікополь. Фото Олександр Павлов

Ще новини Дніпропетровщини: Каховське водосховище зникає, затоплені села з’являються, а люди без води – як виживає Грушівка на Криворіжжі

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×