5 /5
Based on 5 ratings
100%
411
Січеславська
411

На Дніпропетровщині двоє людей отруїлися чадним газом – громадян закликають бути обережними

На Дніпропетровщині двоє людей отруїлися чадним газом – громадян закликають бути обережними

На Дніпропетровщині двоє людей отруїлися чадним газом. Надзвичайна ситуація сталася у Кам’янському, передає Nikopolnews. «Дніпропетровськгаз» закликає громадян бути максимально обережними.

У компанії повідомляють, що самовільне втручання у роботу системи газопостачання та порушення правил безпечного використання блакитного палива у побуті стався нещасний випадок – отруєння чадним газом Постраждало 2 людини.

Дніпропетровськгаз постійно закликає мешканців області в жодному разі самовільно не втручатися в роботу системи газопостачання та приладів, оскільки це вкрай небезпечно, – йдеться у повідомленні.

У пресслужбі «Дніпропетровськоблгазу» зазначаютьь, що в опалювальний сезон кількість викликів до аварійної служби «104» АТ «Дніпропетровськгаз» зростає. Так, у листопаді компанія отримала майже на 25% більше звернень, ніж до початку опалювального періоду. Одні з причин – це самовільне втручання споживачів у систему газопостачання та газових приладів, їх неналежний технічний стан, самостійне встановлення газових приладів для обігріву приміщень. Статистика свідчить, що більшість споживачів не проводять технічне обслуговування газових приладів, а ОСББ чи балансоутримувачі – внутрішньобудинкових газових мереж. Як наслідок – витоки газу, які можуть призвести не тільки до припинення газопостачання в опалювальний період, а й до надзвичайних ситуацій.

Пам’ятайте, що самовільне втручання у роботу системи газопостачання, неправильне користування газовими приладами, їхня несправність можуть привести до накопичення чадного газу в приміщенні та отруєння ним, – кажуть у компанії.

На жаль, існує одне поширене, але хибне твердження про те, що чадний газ завжди можна відчути на запах. Але він не має ні запаху, ні кольору, ні смаку. Чадний газ легко змішується з повітрям, розповсюджується в приміщенні, а потрапляння його в організм витісняє кисень із крові.

У свою чергу, витоки природного газу також є дуже небезпечними для життя та здоров’я, адже можуть призвезти до вибуху та пожежі.

Щоб попередити їх, а також упевнитися у стабільній та правильній роботі ваших газових приладів Дніпропетровськгаз рекомендує раз на рік, особливо перед початком опалювального сезону, проводити технічне обслуговування газових мереж та приладів у домоволодіннях кожного споживача. Саме це важливий етап підготовки до зими. Будь-які газонебезпечні роботи мають право виконувати кваліфіковані спеціалісти, у яких є відповідні дозвільні документи.

Під час технічного обслуговування фахівці АТ «Дніпропетровськгаз», яке працює під брендом Регіональної газової компанії (РГК), за допомогою сучасного обладнання перевіряють мережі на герметичність, щільність з’єднань, справність кранів тощо. Нині більше 18 тис. споживачів уклали договори з газорозподільною компанією на проведення техічного обслуговування.

Також, аби вчасно виявити природний або чадний гази у приміщенні, необхідно встановити детектор газу. Щоб замовити технічне обслуговування газових мереж та приладів, придбати сигналізатор газу, звертайтеся до 104.ua клієнтських просторів на Дніпропетровщині.

Якщо ви відчули запах газу – негайно телефонуйте за номером «104»!

Долучитися до обговорення

 

 

To Top
Рекомендуємо