Підлітка в критичному стані після ДТП відмовилися приймати в лікарні – резонансний інцидент в Кривому Розі

У Кривому Розі стався резонансний інцидент. Підлітка після ДТП зі страшними травмами відмовилися приймати у дорослій лікарні, яка знаходиться в 200 метрах від місця аварії. Про це повідомляє ТСН, передає Nikopolnews.

У хлопчика зупинилося серце на шляху в дитячу лікарню. На щастя, його вдалося врятувати.

24 червня, в Кривому Розі 17-річний Юрій Бородянець потрапив у ДТП. Його на швидкості збила маршрутка. Очевидці викликали медиків, а ті швидко доставили хлопця до найближчої лікарні, яка розташована в 200 метрах від місця ДТП.

Як розповів дядько потерпілого Юрія, його племінник виховується в прийомній сім’ї, він активний позитивний підліток, займається спортом і веде здоровий спосіб життя. У той вечір, коли він їхав на велосипеді на тренування, у нього на великій швидкості влетіла маршрутка.

“Судячи з гальмівного сліду, довжина якого метрів 40, водій побачивши Юрка, почав гальмувати, але швидкість була великою — км 80 -100, тому не встиг і збив його. Юру відкинуло на кілька метрів. Свідки події викликали медиків. Ті приїхали і діагностували у нього відкриту черепно-мозкову травму та перелом ребер, які пробили легені. Медики доставили Юру в найближчу лікарню — “тисячку” (2 міська лікарня), яка розташована поруч, але там відмовилися надати медичну допомогу, аргументуючи це тим, що у них немає пакету реанімаційних послуг для дітей”, — розповів Євген Зінченко.

За словами чоловіка, медики швидкої змушені були доставляти пацієнта, який балансував між життям і смертю, у дитячу лікарню №8, розташовану в іншому кінці Кривого Рогу. Враховуючи протяжність міста, губилися дорогоцінні хвилини. По дорозі в медустанову у підлітка сталася зупинка серця. Медики з’їхали на узбіччя і стали його реанімувати. Їм вдалося запустити серце 17-річного Юри.

По прибуттю в медустанову, хлопця відправили в операційну, де лікарі зробили все можливе, щоб врятувати йому життя. Також у 8 лікарні викликали спеціаліста з обласної клінічної лікарні імені Мечникова.

“Цей лікар був шокований тим, що сталося. Він нам сказав, що в “тисячці” не мали права відмовлятися надавати допомогу такому пацієнту. Він додав, що Юру з такими травмами не можна було взагалі транспортувати”, — розповідає Євген Зінченко.

Клінічна лікарня №2 (“тисячка”) в Кривому Розі

За словами дядька Юри, його племіннику вже зробили КТ і томографію, але поки результатів досліджень він не знає. Попередній діагноз — відкрита, закрита черепно-мозкова травма, перелом ребер і пневмоторакс. Хлопця підключили до апарату ШВЛ. Він нетранспортабельный. Зараз сім’я хлопця збирає допомогу на його лікування (5168 7574 2324 9459 тато Зінченко Сергій Анатолійович тел. дядька (Євген) 068-888-98-67).

Чи повинні були медики «тисячки» надати допомогу «не своєму» пацієнту? Що говорить закон?

Журналісти звернулися за поясненням таких дій лікарів 2-ї міської лікарні Кривого Рогу до прес-служби Міністерства охорони здоров’я України. Але відповіді поки не отримали.

У НСЗУ, яке фінансує всі пакети послуг, що надаються медичними установами України, розповіли, що медики повинні були стабілізувати стан дитини, а вже потім приймати рішення про транспортування.

“В будь-якому медзакладі України, навіть якщо це сталося у стоматології, медики повинні стабілізувати стан пацієнта, а потім транспортувати реанімобілем в іншу лікарню. На оплати НСЗУ це ніяк би не вплинуло”, — сказали в прес-службі НСЗУ.

Відповідно до Закону України “Про екстрену медичну допомогу” її зобов’язані надати в будь-якому медзакладі України (Стаття 3. Право на екстрену медичну допомогу та загальні засади її надання). За порушення Закону передбачена відповідальність (ст. 15).

Особи, винні в порушенні положень цього Закону, в порядку, встановленому законом, несуть дисциплінарну, адміністративну, кримінальну або цивільно-правову відповідальність за:

  • ненадання без поважних причин на місці події домедичної допомоги або необґрунтовану відмову у її наданні;
  • ненадання без поважних причин на місці події необхідної медичної допомоги або необґрунтовану відмову у її наданні;
  • ненадання без поважних причин наявного транспортного засобу для безоплатного перевезення людини, яка перебуває у невідкладному стані, до найближчого від місця події відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги або необґрунтовану відмову у здійсненні такого перевезення;
  • несвоєчасне надання екстреної медичної допомоги або створення перешкод у її наданні;
  • невиконання без поважних причин розпоряджень оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф або бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги щодо надання необхідної невідкладної медичної допомоги пацієнту, який перебуває у невідкладному стані, що загрожує життю такого пацієнта;
  • необґрунтовану відмову у передачі та прийнятті викликів екстреної медичної допомоги.

Відзначається, що нещодавно подібний випадок стався в Боярці, де на порозі лікарні померла жінка з інсультом. Медики відмовилися надавати їй медичну допомогу, аргументуючи це тим, що вони займаються тільки пацієнтами з коронавірусом. За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

Від редакції: Багато хто, коментуючи подібні випадки, будуть кивати на медичну реформу і її недосконалість. Але, по-перше, ідеального немає нічого. І ДО реформи було чимало кричущих випадків у медичній сфері. А, по-друге, в даній ситуації мова йде більше про людський фактор, а не про специфіку реформи. Такі резонансні випадки необхідно оприлюднювати, а громадянам, які в будь-який момент можуть стати пацієнтами, потрібно ретельно вивчити свої права, знати телефони гарячих ліній, щоб відстоювати належне та мінімізувати порушення закону.

To Top