На Дніпропетровщині погіршилася ситуація з туберкульозом. У минулому році зафіксовано 2 666 випадків. Особливо тривожить зростання захворюваності серед дітей і підлітків. В області діє система ранньої діагностики.
Про це розповів голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук сьогодні, 24 березня, у Всесвітній день боротьби з туберкульозом, передає Nikopolnews.
На тлі війни багато важливих тем відходять на другий план. Але є хвороби, які не зникають — одна з них це туберкульоз, який залишається однією з найнебезпечніших інфекцій у світі, – каже Микола Лукашук
Він розповів, що попри позитивну динаміку — у 2023 році в Україні зареєстровано 18 140 нових випадків туберкульозу (на 9% менше, ніж у 2022) — загроза залишається. Україна досі входить до переліку країн із високим рівнем захворюваності на туберкульоз.
Ситуацію ускладнює війна: багато медзакладів пошкоджено, мільйони людей переміщені, а ризики захворювання зросли — особливо у прифронтових регіонах і тих, які прийняли багато переселенців.
На Дніпропетровщині зафіксовано 2 666 випадків туберкульозу за рік
Дніпропетровська область — серед таких. У 2024 році у регіоні було зафіксовано 2 666 випадків туберкульозу. Це трохи більше, ніж у 2023-му. Особливе занепокоєння викликає зростання захворюваності серед дітей і підлітків.
Симптоми, на які варто звернути увагу:
- слабкість, втомлюваність;
- нічна пітливість;
- тривалий кашель (понад 2 тижні);
- втрата ваги, температура 37,0–37,5.
При наявності таких симптомів — варто звернутися до лікаря. Також можна пройти онлайн-анкетування для попередньої оцінки ризику: https://tbtest.phc.org.ua.
На Дніпропетровщині діє система ранньої діагностики. Мешканці області можуть пройти безкоштовне обстеження у пересувному флюорографі, що працює на базі обласного медичного центру соціально значущих хвороб.
Дніпропетровська обласна рада підтримує роботу цього закладу та забезпечує функціонування флюорографа. Це частина системного підходу — у відповідь на виклики, які загострила війна.
Графік роботи флюорографа можна уточнити у свого сімейного лікаря.
Не ігноруйте симптоми. Пройдіть обстеження — у пересувному флюорографі, який їздить навіть найвіддаленішими громадами області, або у свого сімейного лікаря. Туберкульоз лікується. Але лише тоді, коли його виявляють вчасно, – закликав Микола Лукашук
Раніше ми повідомляли: На Дніпропетровщині зафіксовано смерть від ботулізму, ще одну людину рятують – це перші випадки у 2025 році