У Дніпрі робот-хірург розписав великодні писанки (відео)

У Дніпрі хірургічний робот da Vinci під керівництвом лікаря Сергія Мочайла прикрасив візерунками Великодні писанки і паску, передає Nikopolnews, посилаючись на Дніпро TV.

Відео процесу виклали до мережі.

Процес роботи розумної машини протікав як і під час операції: лікар сидів за спеціальною консоллю та скеровував «руки» робота — маніпулятори. З ювелірною точністю смаколики вкрилися квітами пелюстка за пелюсткою. Паску Сергій прикрасив посипкою.

Лікар наявно показав, що з роботом можна виконувати найскладніші маніпуляції, а заодно й привітав усіх з прийдешнім Великоднем у такий оригінальний спосіб.

Зазначається, що у світі роботизовану хірургію використовують вже понад 10 років, але для України це – новинка. За допомогою da Vinci можна робити надскладні операції та операції у важкодоступних місцях: видаляти пухлини нирок, передміхурової залози, злоякісних новоутворень товстої та прямої кишки, а також використовувати його при проведенні гінекологічних та кардіохірургічних оперативних втручань. Операцією керує лікар-хірург. Він спостерігає за процесом через спеціальний екран високої якості у 3D-форматі та може збільшити зображення до 20 разів.

To Top