У Кривому Розі суд визнав винними шахтарів, які бастували

Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу розглянув резонансну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Криворізький залізорудний комбінат» (ВАТ «КЗРК») до десяти найманих працівників про визнання дій останніх неправомірними та зобов’язання вчинити з ними певні дії, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на Кривий Ріг Life.

До участі у справі також були залучені треті особи, а саме: Первинна профспілкова організація незалежної профспілки гірників України ПАТ «КЗРК», Первинна організація профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ВАТ «КЗРК».

Як відомо, наприкінці вересня 2020 року до суду з позовом звернувся роботодавець, зазначивши, що 10 працівників шахт «Жовтнева» і «Батьківщина» ПАТ «КЗРК» з початку вересня 2020 року припинили виконувати свої трудові обов’язки, і за власним бажанням без дозволу керівника гірничого підприємства після закінчення робочого дня (зміни) залишилися в гірничих виробках зазначених шахт.

Робітники залишилися в особливо небезпечних умовах, висунувши роботодавцю вимоги щодо соціально-економічних умов праці та виконання ним вимог трудового законодавства.

Суд прийшов до висновку, що зазначені дії восьми працівників мають ознаки страйку і призвели до порушення положень ст. 42 Гірничого закону України, згідно з якою забороняється проведення страйків і голодування в підземних виробках.

Про це повідомляє прес-служба суду.

При таких обставинах суд частково задовольнив позовні вимоги роботодавця, визнавши неправомірними дії 8-ми працівників за проведення фактичної страйку.

У той же час було доведено участь у страйку двох інших працівників, але частково.

Поки що рішення суду не вступило в законну силу і може бути оскаржено у Дніпровському апеляційному суді протягом 30 днів з дня складання повного тексту рішення.

За даними, отриманими Nikopolnews з власних джерел, троє з найактивніших протестувальників, вже звільнені з підприємства.

To Top