У Дніпрі ФОПи мітингували проти локдауну

Сьогодні, 19 березня, у Дніпрі під стінами обласної державної адміністрації відбулася акція протесту приватних підприємців, повідомляє з місця подій Відкритий, передає Nikopolnews.

Люди обурені тим, що держава не звертає уваги на інтереси та стан малого бізнесу, який після кількох локдаунов ледве дихає і чергового карантину просто не переживе.

На акцію протесту прийшло близько півсотні людей. Серед них — приватні підприємці та наймані працівники.

За словами одієї з протестуючих, власниці магазину Наталії Візяк, претензій у присутніх багато. Головне — влада погіршує становище підприємців і залякує новим локдауном, при цьому закриває очі на проблеми малого бізнесу.

«Більше року ми боремося за виживання і побачили, що влада нас не чує. Однозначно, комусь ми стали заважати і нас намагаються “зачистити””, — сказала Наталія Візяк.

До всього додається проблема з податками — гроші платити треба, а заробляти людям під час локдауна немає з чого.

«Нехай влада збере податки з тих, хто їх насправді не платить: з олігархів і тіньового бізнесу. Я, наприклад, за цей рік нічого не заробила. Я просто витрачаю свої накопичені за 20 років заощадження. Рада, що не віднесла гроші в банк, а вклала в товар і можу заплатити хоч мінімальну зарплату своїм продавцям. При цьому повною мірою плачу податки — близько 20 тисяч гривень на місяць. А заробляю — нуль», — додала підприємниця.

Протестувальники вимагали справедливості. Багатьом не подобається, що в попередній локдаун великим супермаркетам було дозволено працювати, а дрібні магазини закривали.

«Локдаун для ФОПів — фікція. Дрібні підприємці не представляють ніякої небезпеки, на відміну від Varus, «Епіцентр» та інших масових магазинів. Якщо локдаун дійсно потрібен, тоді його треба зробити для всіх. Інакше ніхто не зможе вижити», — зазначила Наталія Візяк.

На мітингу крім ФОПів були присутні і наймані працівники. За їх словами, всі проблеми, які відчуває малий бізнес, впливають і на них.

«Дивно, коли супермаркети працюють з купою людей всередині, а у мене в магазин одна людина на годину заходить. Де небезпечніше? Я тут, тому що сиджу без зарплати, вся в боргах, з порожніми кредитними картками, а ціни на комуналку тільки ростуть. Я боюся елементарно захворіти, адже лікуватися буде ні за що. Доводиться розраховувати тільки на себе. Я захлинаюся», — поділилася продавець у магазині в ТЦ Passage Катерина Турченко.

Мітингувальники тримали в руках прапори з гаслом «Safe ФОП». Багато говорили про те, що просто хочуть спокійно працювати. Якщо вже країна, як і весь світ, опинилася в складних умовах через коронавірус — нехай влада України хоча б справедливо відноситься до всіх видів бізнесу.

«Жити в постійному страху — неможливо. Молодь може поїхати, а от ми в такому віці вже ні. Дуже хочеться просто чесно заробляти, платити податки, бути впевненим у завтрашньому дні. Не заважайте, дайте спокійно працювати», — прокоментувала Катерина.

До мітингувальників вийшов заступник директора департаменту економічного розвитку ДніпроОГА Олексій Псарьов.

За його словами, сьогодні в Україні за добу зареєстровано понад 15 800 тисяч випадків зараження коронавирусною інфекцією. Така негативна динаміка дійсно може підштовхнути уряд України ввести черговий локдаун.

«Всі ми – законослухняні громадяни. Якщо буде прийнято рішення вводити жорсткий локдаун — закриємося. Здоров’я людей — головне для нас», — сказав Псарьов Олексій.

Чиновник зазначив, що пандемія змусила закритися близько 25-30% ФОПів як по всій Україні, так і в Дніпропетровській області. Всьому виною коронавірусна інфекція, яка ставить під загрозу життя людей. Також Олексій Псарьов зазначив, що питання, які заклади можуть працювати під час локдауну, а які ні, можуть вирішувати тільки вищі органи влади.

To Top