Впливового “злодія в законі” з Дніпропетровщини звільнили з-під варти

У травні цього року весь інформпростір України був забитий новинами про грандіозну кампанію, спрямовану на боротьбу зі «злодіями в законі». Влада обіцяла, що більше їх («злодіїв у законі») у нашій країні не буде – вони нейтралізовані. Тоді ж був затриманий і арештований один з найбільш відомих «злодіїв в законі» Сергій Олійник (він же “Умка”, або “Умка Дніпропетровський”).

21 травня Печерський суд Києва заарештував Олійника на 60 діб без права внесення застави. А 9 липня судом за клопотанням сторони захисту “Умку” відпустили з-під варти, змінивши запобіжний захід на нічний домашній арешт. Про це повідомляє офіс Генерального прокурора України, передає Nikopolnews.

Прокурорами Офісу Генерального прокурора підготовлено апеляційну скаргу на дане рішення суду.

Відзначається, що під час досудового розслідування задокументовано низку фактів вчинення злочинних дій впливовими «злодіями в законі» – Олійником і ще одним «авторитетом» на прізвисько «Лаша Сван», які здійснювали розповсюдження злочинного впливу на території України.

Слідством встановлено, що «злодії в законі» здійснювали розподіл так званого «злодійського общака», допомагали в організації уникнення кримінальної відповідальності іншим «кримінальним авторитетам» у вирішенні спорів між криміногенними елементами, на основі так званих «злодійських понять», організовували забезпечення побуту засуджених шляхом поставки до виправних установ продуктів харчування, сигарет і заборонених інструкціями речей – мобільних телефонів. Крім того, вони здійснювали координацію злочинної діяльності осіб за територіальним розташуванням і курирували створення «call-центрів», які шляхом шахрайства обманювали потерпілих.

Раніше обом було повідомлено про підозру і затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Варто відзначити, що за даними поліції, злодій по кличці “Умка” був коронований в 2014 році. Його вважають одним з найвпливовіших “злодіїв в законі” в Україні. У поліції кажуть, що чоловік контролював криміналітет відразу в декількох областях – Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій та частини Західного регіону.

Що відомо про «Умку»?

Олійник Сергій Олександрович — кримінальний авторитет, один з кількох найвпливовіших «злодіїв в законі» в Україні. За даними МВС України, “Умка” разом з «колегою», авторитетом “Лашей Сваном” (Джачвліані Лаша Валер’янович), контролюють криміналітет в Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій областях та частини Західної України.

Фігурант сайту Миротворець. Керує «Східним кланом», координує діяльність злочинних угрупувань, причетних до скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів.

Засновник ГО «Клуб спортивної боротьби «Ведмідь», що є офіційним партнером благодійного фонду «Солідарність», яким керує Петровський. Сфера інтересів Умки — політичне лобіювання, паливний бізнес, контроль над ринками центральної та східної України, гральний бізнес, криптовалюта, контрабанда в Росії і на території «ЛДНР».

“Умку” «коронували» 11 лютого 2014 року в Санкт-Петербурзі за посередництва найстарішого одеського «злодія в законі» Володимира Дрібного, на прізвисько «Полтава». Умка є «правою рукою» одного з основних кримінальних авторитетів Дніпра — “Наріка” (Петровський Олександр Володимирович) і партнером олігарха Ігоря Коломойського. Зійшовся з Петровським в 1990-х. Тоді до компанії приєдналися Валерій Кондратьєв («Гастелло») та Богдан Гулямов. Саме про цю компанію «співає» Владислав Медяник в треку «Дніпропетровська братва».

19 травня 2021 року Олійник затриманий в аеропорту Дніпра під час спроби виїхати з країни. У той же день був затриманий його колега “Лаша Сван”. Під час затримання у злочинців був виявлений «общак» з $3,2 млн.

Крім грошей, було вилучено дорогі авто, холодну та вогнепальну зброю з набоями, понад 60 одиниць дорогих ювелірних виробів.

до Речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Розпродаж цінних земель на Дніпропетровщині. Правозахисники б’ють на сполох

Розірвало на шматки: на Дніпропетровщині чоловік підірвався на снаряді

 

To Top