Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
2102
2102

Як ми житимемо цього літа: прогноз від Миколи Лукашука – голови Дніпропетровської облради

Як ми житимемо цього літа: прогноз від Миколи Лукашука – голови Дніпропетровської облради

Микола Лукашук, голова Дніпропетровської облради зробив прогноз щодо того, як ми житимемо протягом літа-2024, яке почалося вчора. І почалося воно новою масштабною атакою Росії на енергетику України.

Допис Миколи Лукашука – про економіку, про складнощі, з якими нам усім, вірогідно, доведеться стикнутися.

Nikopolnews публікує прогноз Миколи Лукашука «без купюр».

Як ми житимемо цього літа: прогноз від Миколи Лукашука – голови Дніпропетровської облради

Як ми житимемо цього літа: прогноз від Миколи Лукашука – голови Дніпропетровської облради

“Про економіку.

Цей пост не буде позитивним. Він про ті виклики, які сьогодні стоять перед державою та нашими людьми. І трохи прогнозів на основі відкритих даних про те, що чекати влітку.

Ситуація станом на зараз в економіці, мʼяко кажучи, погана. Російські окупаційні війська умисно руйнують нашу енергетику, намагаються ускладнити роботу нашої економіки, атакують інфраструктуру, дестабілізують ситуацію на кордоні.

Це призводить до зростання державного боргу, який становить вже майже $151 млрд.

За даними Світового банку, в Україні у бідності живе майже третина всього населення. Кількість таких українців з 2020 року зросла на 1,8 млн осіб, що становить близько 29% населення, оскільки вторгнення рф продовжує руйнувати економіку країни.

Цей показник значно зріс через наслідки війни та економічної нестабільності в країні. Ситуація ускладнюється високим рівнем інфляції та руйнуванням інфраструктури.

Зріс курс долара, а це впливає на ціни та спроможність кожної родини. Пов’язую зростання із тим, що у травні були дуже малі надходження міжнародної допомоги. Протягом наступних місяців очікується допомога від ЄС, МВФ, Японії і з курсом все буде більш-менш добре. Але нижчим він вже точно не буде.

Держава шукає механізми поліпшення ситуації в економіці. Тут слід очікувати декілька варіантів: треба проводити ризиковані економічні реформи, що стимулюють зростання ділової активності.

Які? Розвивати переробну промисловість? Як це робити під час блекаутів і відключень? Як залучати інвестора, коли майже кожного дня атаки дронами, ракетами, а то й комбіновані атаки? Тут відповіді поки немає.

Бачимо, що просідання бюджету компенсується міжнародною допомогою. Але що робити, коли партнери скажуть «Вибачте, але ми хочемо зменшити рівень підтримки, в нас тут у своїх державах не все добре»?

А якщо ці реформи не спрацюють? Або спрацюють, але термін їхньої реалізації буде, наприклад, рік? А грошей в скарбниці станом на зараз не додалося.

Тоді залишається єдиний варіант – підсилювати фіскальну політику і збільшувати податки. Тому, що гроші на оборону, виплату соціально захищених статей бюджету державі необхідні вже зараз. Сьогодні, а не через пів року-рік або більше, коли реформи запрацюють. Тому вважаю, що податки таки зростуть найближчим часом. І це не примха, а необхідність.

На рівні місцевого самоврядування все більше навантаження йтиме на місцеві бюджети. Тому, що в держскарбниці грошей не вистачає. І ми це вже розуміємо. Те, що раніше фінансувалося за рахунок державних субвенцій, буде лягати «тягарем» на місцеві бюджети. Постає важливим питання: а що добудовувати, куди направляти і так не великі резерви ОМС всіх рівнів.

Прогнозоване зростання психологічного тиску на людей через війну, відключення електроенергії, мобілізацію, зростання тарифів, виклики для бізнесу всіх форм власності, буде викликати «внутрішні» напруження. Якими, звісно, буде намагатися скористатися ворог, бажаючи «розкачати» та дестабілізувати внутрішню ситуацію в державі. За допомогою інформаційних атак і провокацій окупанти намагатимуться накручувати внутрішньополітичну ситуацію в Україні.

Думаю, саме в таких умовах ми житимемо протягом всього літа. Тому важливо залишатися згуртованими, підтримувати один одного і бути готовими до викликів. Лише спільними зусиллями ми зможемо подолати ці труднощі та відновити нашу країну”

Раніше ми писали: Життя на Нікопольщині стає все більше схожим на військове: Євген Євтушенко про безпекову ситуацію у районі

Ще новини Дніпропетровщини: “Моя мама іноді боїться вийти за хлібом чи молоком” – студентка УКУ з Нікополя розповіла про життя у прифронтовому місті

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×