Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
6033
6033

«Попри побоювання, там не пустеля, а стрімке відновлення природи» – еколог про дно Каховського водосховища

дно Каховського водосховища

Про дно Каховського водосховища в ефірі «Громадське радіо», розповів еколог Олексій Василюк. Повідомляє Nikopolnews.

«Ситуація дуже змінилася, і попри побоювання багатьох опонентів природного відновлення, там не відбулася пустеля, як дехто говорив, і почалося дуже стрімке відновлення природи. На даному етапі дуже великі площі на дні водосховища зайняті молодим вербовим або тополевим лісом. Як не дивно, вже зараз ми можемо чітко говорити, що це молодий ліс і колеги, які пару тижнів тому останніми були на деяких ділянках, коли вдалося дістатися, то деякі верби вже вищі за людський зріст. І я навіть можу трохи проанонсувати — в кінці цього місяця, тобто за два тижні, Українська природоохоронна група буде в черговій експедиції, у нас там закладені ботанічні ділянки дослідні, на яких колеги-ботаніки відстежують, як саме відновлюється рослинність, бо у нас немає можливості порівняти з чимось іншим, бо таких інших прецедентів настільки масштабних у світі не було, щоб ми могли сказати, що ось так, наприклад було зруйноване водосховище, і у нас буде так само. Так не можна зробити, бо таких прецедентів не було», говорить Олексій Василюк.

Дно Каховського водосховища у 2023 році …

3mma

Він додає, додає, що ситуація з Каховським водосховищем дуже специфічна:

«От, наприклад, росіяни ще торік зруйнували так само греблю на Оскільському водосховищі на Харківщині, і там зовсім все по-іншому, тому що природа розвиваться за своїми певними правилами і механізмами, і все дуже залежить від того, коли це сталося».

Також еколог розповів, чому територію Каховського водосховища називали Великий Луг.

«Коли Сталін приймав рішення про створення каскаду Каховського водосховища,  то ця територія називалася – Великий Луг. Зараз ми навіть забули, що означає слово «Луг». В українській мові є два схожих слова «луг» і «луки». Луки – це волога територія зайнята трав’янистими рослинами. І це є слово синонімом російського слова «луг». Але раніше в українській мові було своє слово «Луг». Воно означало слово «ліс», який щороку зволожується великою водою біля річки. … І отой Великий Луг, при який ми читаємо в старих записах, спогадах – це був величезний ліс, який відкривався від Хортиці на сотні кілометрів на південь. Все Каховське Водосховище – це колишній заплавний ліс, який бачили козаки з Хортиці… », розповів еколог

Більш детально розповідь Олексія Василюка слухайте за посиланням.

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×