Квартири на продаж у Дніпрі

Допомога українцям
682
682

З’являються рідкісні рослини, повертаються плазуни і птахи: як змінюється природа на місці колишнього Каховського водосховища

як змінюється природа на березі колишнього Каховського водосховища (відео) 3

Минає третє літо, як армія РФ підірвала Каховську ГЕС. Як змінюється природа на березі колишнього Каховського водосховища, розповів еколог Вадим Манюк.

Про це йдеться на сайті «Суспільне Дніпро», передає Nikopolnews.

За словами еколога, екосистема колишнього Каховського Водосховища все більше нагадує Великий Луг. Відроджуються затоплені понад 60 років тому плавні. Формуються нові луки, з’являються рідкісні рослини, повертаються плазуни та водяні птахи.

як змінюється природа на березі колишнього Каховського водосховища (відео) 2

Зараз на місці колишнього Каховського Водосховища ростуть різноманітні трави.

«Багато трави вже такої стиглої, з плодами. Наприклад, дрік фарбувальний, він дуже красиво цвіте, але зараз уже у нього боби повиростали. Також цікава рослина — ескерида красива, або найкрасивіша. Доволі рідкісний в наших краях вид, тут він в плавнях себе добре почуває, вже стиглі також плоди на ньому — витончені кульбабки. Ну і віє теплом, таким спокоєм»,  говорить Вадим Манюк.

За його словами, нещодавно(станом на 11 липня –авт.) у районі пройшли дощі. Завдяки додатковій волозі на березі проростають нові рослини.

Як змінюється природа на березі колишнього Каховського водосховища: відео

«Вологи не було, було сухо. А от тепер гірчак займає тут нішу. Тобто природа адаптується. Настав час цвітіння, викидається суцвіття, і, я думаю, буде і насіння також. Це типовий вид у плавнях, дуже характерний»,  – говорить чоловік.

Зараз дно колишнього водосховища переважно займає очерет. Він виживе на цій території, навіть  під час засухи.

як змінюється природа на березі колишнього Каховського водосховища (відео) 5

«Я за очерет найменше переживаю, він висохне останнім. Очерет — дуже живуча рослина. Недаремно він космополіт, по всьому світі поширився. Це вважається ледве не єдиною справжньою космополітною рослиною, яка є на всіх континентах і навіть на островах. Якщо сказати, що таке дніпровські плавні? Це буде очерет і верба», – говорить Вадим Манюк.

В перший рік, після підриву росіянами Каховської ГЕС, на березі водосховища був пісок. На місці пляжу росли верби. Оскільки там була мілина.

«… Якщо там глибина була 2-3 метри й більше, то тут — десь пів метра. Потім сюди прийшли рослини, що люблять пісок, а тепер уже з’явилися ті, які ростуть на луках. Тобто тут поступово накопичується гумус, і з часом цей пісок може вкритись родючим ґрунтом», – розповідає еколог.

як змінюється природа на березі колишнього Каховського водосховища (відео)

Зараз на березі ростуть такі рослини, як: перекотиполе, канадська злинка. За словами еколога, це інвазійний вид, чужинець.

«Ми, як екологи, не хочемо впускати в наші екосистеми. Але цей процес не зупинити, і він виконує тут свою роль як піонерна рослина: накопичує першу біомасу, закріплює ґрунт», каже Вадим Манюк.

як змінюється природа на березі колишнього Каховського водосховища (відео) 4

У порівнянні з минулим літом, територія колишнього Каховського Водосховища дуже змінилася. Зокрема, зʼявилися інші види рослин. Сформувалася добра, повноцінна болотяно-лучна рослинність.

«Різні види формують угруповання — це не хаос, а закономірність. Ми бачимо гірчак, плакун-траву, осоки, смикавець — це типове угруповання для природного болота. Так само й у лісі ми спостерігаємо, як стабілізувався ґрунт: він уже не пересихає, немає тріщин, не перегрівається, як було в перший рік, і не розсихається. Він уже вкритий шаром опалого листя, під ним — волога, і там зароджується власне життя всередині ґрунту. Це вже наземний ґрунт, що починає формуватись як родючий. І так — на кожній ділянці», – додав Вадим Манюк

Ще новини України: Вбиті росією мешканці Нікопольщини: Захисник з Нікополя Вадим Шаповалов загинув 7 липня

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу
Радіо