Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
2076
2076

Через злочинні дії окупантів на 4-му блоці ЗАЕС стався інцидент із витоком води з першого контуру реактора в другий

Через злочинні дії окупантів на 4-му блоці ЗАЕС стався інцидент із витоком води

Через злочинні дії окупантів на 4-му блоці ЗАЕС відбувся інцидент із витоком води з першого контура в другий. Про це заявили в Енергоатомі 11 серпня вранці, передає Nikopolnews. Тепер загарбники переводять 4-й блок у стан «холодний зупин», але планують розігріти шостий блок.

Внаслідок виведення 4-го енергоблоку тимчасово окупованої Запорізької АЕС у «гарячий» стан в порушення умов ліцензії та вимог Енергоатома стався інцидент із витоком води з першого контуру реактора в другий. Радіологічного викиду в довкілля не було.

Це сталось через порушення цілісності третього парогенератора, розташованого в герметичній оболонці блоку. Відтак окупаційне керівництво розпочало переведення 4-го енергоблоку ЗАЕС у стан «холодний зупин».

Водночас протягом наступних трьох днів загарбники переведуть 6-й енергоблок ЗАЕС у «гарячий зупин», що є черговим порушенням умов ліцензії та вимог Енергоатома.

«Некомпетентне нелегітимне «керівництво» ЗАЕС від Росатома послідовно виводить блоки захопленої станції з ладу. І цей злочин із навмисним пошкодженням обладнання 4-го енергоблоку, яке призвело до порушення цілісності вже трьох із пʼяти наявних фізичних бар’єрів на шляху розповсюдження радіації, витоку потенційно радіоактивної води першого контура за встановлені межі, пошкодження дороговартісного обладнання першого контура, буде розслідуваний», – наголосив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін

Він додав, що всі причетні до інциденту, хто продовжує виконувати злочинні накази Росатома та доводить до критичного стану обладнання всіх енергоблоків Запорізької АЕС, після деокупації станції будуть виявлені та притягнуті до відповідальності.

Петро Котін також повідомив, що високовольтну лінію зв‘язку 750 кВ відремонтували – і ЗАЕС підключена до основної лінії живлення вчора, 10 серпня, о 19:02.

В Енергоатомі нагадують, що лінія 750 кВ ЗАЕС – Дніпровська, яка є основною для живлення тимчасово окупованої Запорізької АЕС, була пошкоджена вночі 10 серпня. Після цього станцію довелося переключити на єдину доступну резервну лінію 330 кВ, відключення якої загрожувало втратою зовнішнього живлення – блекаутом.

Подальша окупація Запорізької АЕС росією, керування станцією нелегітимним та непідготовленим рашистським керівництвом, яке не несе жодної відповідальності за ядерну та радіаційну безпеку об‘єкта, постійно наближає ЗАЕС до катастрофи. Зупинити ядерну і радіаційну загрозу можна лише якнайшвидше повернувши контроль над станцією її законному оператору – Енергоатому! – йдеться у повідомленні

В Енергоатомі також повідомляють, що станом 08:00 11 серпня 2023 року радіаційний стан на Запорізькій АЕС – у межах чинних норм.

заес

Ще новини ЗАЕС: МАГАТЕ нічого не може вдіяти, окупанти роблять на ЗАЕС, що хочуть – Котін

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×