1523
Україна
1523

Терористи з рф обстріляли ЗАЕС і Енергодар, місто без світла і води – Енергоатом

Терористи з рф обстріляли ЗАЕС і Енергодар, місто без світла і води – Енергоатом

Військові терористи з рф двічі обстріляли ЗАЕС і місто Енергодар 5 серпня, залишивши мешканців без світла і води. Про це повідомляє державна компанія «Енергоатом», передає Nikopolnews.

Сьогодні, 05 серпня 2022 року, російські військові знову вдалися до провокацій. Внаслідок їхнього обстрілу о 14.30 зафіксовано три «прильоти» біля промислового майданчику ЗАЕС. Ворог влучив у високовольтну лінію зв’язку 330 кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС – Запорізька ТЕС, – йдеться у повідомленні «Енергоатому».

При цьому зазначається, що, незважаючи на провокації рашистів, ЗАЕС продовжує працювати і видавати потужність в енергосистему України через лінії, які працюють. Відповідно до їхньої пропускної спроможності було ухвалене рішення щодо розвантаження та відключення від мережі одного із працюючих енергоблоків Запорізької атомної станції.

Викидів та скидів радіоактивних речовин після першого обстрілу не було зафіксовано.

Увечері окупанти вдруге обстріляли Запорізьку АЕС з РСЗВ: зафіксовано три «прильоти» безпосередньо на майданчик станції, біля одного з енергоблоків, де знаходиться ядерний реактор.

Рашисти серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об‘єднаний допоміжний корпус. Є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин. Високою є пожежна небезпека. Наразі постраждалих немає.

Перед обстрілами представники Росатома поспіхом залишили станцію. Ймовірно вони знали, що готується атака., – пише “Енергоатом

Український персонал ЗАЕС перебуває на місці і виконує усі заходи із забезпечення ядерної й радіаційної безпеки та ліквідовує наслідки пошкоджень.

Загарбники продовжують влаштовувати терор та наражати на небезпеку увесь цивілізований світ. Необхідно якомога швидше вжити всіх заходів для того, щоб повернути контроль над ядерним об’єктом Україні! – пишуть в «Енергоатомі».

Також сьогодні росіяни обстріляли Енергодар з РСЗВ і створюють в місті гуманітарну катастрофу

Близько 17:00 рашисти обстріляли місто Енергодар, яке є супутником Запорізької атомної електростанції. Кількість постраждалих наразі уточнюється.

Загарбники розбомбили електропідстанцію «Луч», внаслідок чого майже все місто (6 із 7 мікрорайонів) залишились без світла. Також не працює водозабірна станція – у місті відсутня вода.

1 3

3 3

2 4

 

To Top