У МАГАТЕ знову заявили про тимчасове припинення вогню біля ЗАЕС. Це потрібно, аби українські фахівці змогли провести ремонтні роботи.
Про таке повідомляє офіційний сайт МАГАТЕ. Заявлено, що домовленостей про локальне припинення вогню нібито було досягнуто 16 січня, передає Nikopolnews.
У МАГАТЕ знову заявили про припинення вогню біля ЗАЕС
МАГАТЕ заявляє, що досягнуто згоди Російської Федерації та України щодо запровадження локального припинення вогню, що дозволить розпочати ремонт останньої залишкової резервної лінії електропередачі Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) в Україні.
Цю інформацію підтвердив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.
Очікується, що найближчими днями фахівці української електромережевої компанії розпочнуть ремонтні роботи на лінії електропередачі напругою 330 кВ, яка була пошкоджена та відключена внаслідок бойових дій 2 січня. Через це відключення найбільша в Європі АЕС залежить від єдиної діючої основної лінії електропередачі напругою 750 кВ.
Група представників МАГАТЕ вже вилетіла з Відня, щоб спостерігати за ходом ремонтних робіт.
«МАГАТЕ продовжує тісно співпрацювати з обома сторонами для забезпечення ядерної безпеки на ЗАЕС та запобігання ядерній аварії під час конфлікту. Це тимчасове припинення вогню — вже четверте, якого нам вдалося досягти, — демонструє незамінну роль, яку ми продовжуємо відігравати», — заявив 16 січня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі
Безпека ЗАЕС під час зимової несприятливої погоди
Група МАГАТЕ, що базується на станції, цього тижня оцінила заходи, вжиті ЗАЕС для забезпечення ядерної безпеки в умовах несприятливої погоди. Під час оглядів експерти підтвердили наявність заходів зимового захисту, які запобігають замерзанню води в свердловинах, що забезпечують охолоджувальною водою системи безпеки, а також охолодження реакторів і басейнів відпрацьованого палива. Незаконна адміністрація окупованої ЗАЕС поінформувала групу, що насоси на насосних станціях шести зупинених реакторів продовжуватимуть працювати навіть у разі утворення льоду на поверхні вхідного каналу, і наразі в цій зоні льоду не спостерігається.
Додаткові заходи щодо протидії низьким температурам включають контроль температури локального обігріву, щоб забезпечити готовність до запуску та належну роботу аварійних дизель-генераторів у разі чергового відключення зовнішнього електропостачання. Команда МАГАТЕ заявляє продовжує відстежувати вжиті заходи.
Ще новини ЗАЕС: На ЗАЕС окупанти розмістили військову техніку біля ядерних реакторів — відео




