Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
3464
3464

Від’єднав ЗАЕС від енергосистеми України: СБУ повідомила про підозру «директору» станції

Від’єднав ЗАЕС від енергосистеми України: СБУ повідомила про підозру «директору» станції

СБУ повідомила про підозру окупаційному очільнику станції, який від’єднав ЗАЕС від енергосистеми України, передає Nikopolnews.

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного російського чиновника, причетного до поширення окупаційного режиму в тимчасово захопленій частині України.

За результатами слідчих дій повідомлено про підозру «директору» Запорізької АЕС Олегу Романенку.

До цього «призначення» росіянин був головним інженером Балаковської атомної електростанції у Саратовській області країни-агресора.

Після захоплення українського енергооб’єкта Романенко став «директором» створеної загарбниками «експлуатуючої організації Запорізької АЕС», яка входить до структури Росатому.

Від’єднав ЗАЕС від енергосистеми України: СБУ повідомила про підозру «директору» станції

Встановлено, що у період з 11 березня до листопада минулого року він забезпечив виконання вказівки москви щодо відключення атомної електростанції від об’єднаної енергосистеми України.

У подальшому «посадовець» організовував роботу атомного об’єкта в інтересах росії. Для цього він підбурював працівників АЕС підтримати окупантів і співпрацювати з ними. У разі незгоди – погрожував «звільненням» та переслідуваннями з боку каральних органів рф.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Романенку підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни);
  • ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі.  Розслідування проводять за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.

Ще новини ЗАЕС: Окупанти на ЗАЕС ймовірно готуються блокувати персонал на станції: завезли продукти і воду

 

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×