504
504

Нікополь долучиться до діджиталпроєкту віртуальних мандрівок Україною

Никополь присоединится к диджиталпроектуоєкту

На тижні, що минає, у Дніпрі пройшла регіональна туристична конференція, організована Державним агенством розвитку туризму України (ДАРТ) і Дніпро ОДА. Участь у заході взяли і представники Нікополя. Nikopolnews поспілкувався з однією із учасниць Анною Кухарчук – співробітницею відділу з питань культури і туризму Нікопольської міської ради. Ми дізналися, що незабаром Нікополь долучиться до діджиталпроєкту віртуальних мандрівок Україною. І поговорили про розвиток туризму у нашому місті і області.

Зазначимо, що окрім Анни Кухарчук Нікополь на конференції у Дніпрі представляв також директор БФ «Нікополь туристичний», депутат міської ради Олег Фельдман.

2 36

Взагалі на заході були присутні представники влади, бізнесу, громадськості Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей.

Говорили про створення національного туристичного клубу та формування маршруту подорожей Україною. Про це йдеться у звіті про конференцію, оприлюдненому на офіційному сайті Дніпро ОДА.

Туризм – одна із галузей, яка найбільше постраждала в період коронавірусної кризи. А з іншого боку, ситуація, що склалася, стала потужним поштовхом для розвитку внутрішнього туризму. І Україна має ним скористатися, а у Дніпропетровщини – великі шанси стати одним із найпривабливіших регіонів для туристів.

Дніпропетровщина славиться на весь світ Петриківським розписом, криворізькими кар’єрами та петропавлівськими шахтами. А ще маємо багато цікавих місць, пов’язаних із історією козацтва, – зазначила заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб під час конференції.

1 87

Ольга Горб – заступниця голови Дніпро ОДА

Один із осередків туризму Дніпропетровщини – Миколаївська громада Синельниківського району, яка має сучасний солар-парк із «сонячними деревами», майстерню старовинного українського одяг  і два національні рекордсмени – найбільші металеві Герб та підкова. А ще – лиманові краєвиди, з птахами та тваринами, занесеними до Червоної книги.

В регіоні розвиваються вело- і гастротуризм.

На конференції говорили про створення національної туристичної організації. Такі структури працюють у Німеччині, Азербайджані, Туреччині і є прикладом успішного державно-приватного партнерства. Вони допомагають залучати в туристичні проєкти бюджетні кошти та бізнес-інвестиції.

Під час зустрічі презентували віртуальну мандрівку Україною. До діджиталпроєкту вже долучилися 15 областей.

«Наш проєкт дозволяє віртуально «побувати» у мальовничих місцях країни і навіть «політати» над туристичними локаціями. Дніпропетровщина оцифрувалася першою. В нашій мандрівці представлені її храми, страусові ферми, кар’єри, музеї», – розповів учасник, директор компанії-розробника проєкту Дмитро Малишев.

Dmitro Malishev

Дмитро Малишев

Анна Кухарчук розповіла Nikopolnews, що Нікополь поки що не долучився до діджиталпроєекту, але планує це зробити і працює над цим.

– До діджиталпроєкту вже долучилися 65 громад. Нікополь на черзі. Відділ з питань культури та туризму Нікопольської міської ради в наступному році планує працювати з цією командою і з Українським культурним фондом. На сьогодні в Нікополі бракує якісного контенту для промоцій  і діджіталізації історичних пам’яток і туристичних маршрутів, – пояснила вона.

За словами Анни Кухарчук, в ході конференції у Дніпрі говорили про новий Закон України «Про туризм» та плани роботи ДАРТ, про законодавче закріплення поняття Організацій з маркетингу дестинацій (Destination Management Organization) та Національної туристичної організаціїй та їх організаційно правової форми. А також про зелений туризм і туризм під час карантину.

261354481 419729149863802 8899991847865089163 n

Мар’яна Олеськів, голова  ДАРТу, наголосила, що важливо місцевій владі і бізнесу об’єднуватись в регіональні туристичні кластери. На зборах яких обговорювати стратегію розвитку туризму.

Бо бізнес часто не розуміє нащо їм, наприклад, скидатись грошима на логотип чи айдентику свого міста, або не знають що у нас є такі проєкти, як Академія гостинності. Де їхній персонал може отримати знання про європейські стандарти гостинності. Безкоштовно. Для розвитку туристичного кластеру потрібна чітка мета та завдання, – зазначила наша співрозмовниця.

Нікополь долучиться до діджиталпроєкту

Анна Кухарчук на фото – крайня справа

Вона поділилася інформацією, що у Нікополі вже відбулось одне засідання такого Туристичного кластеру. Але ще не всі бажаючі представники бізнесу долучились. Їх влада буде залучати і надалі.

Зазвичай в Україні розвитком внутрішнього туризму займаються люди без необхідної освіти. Тому ДАРТ передбачає створення  додаткових курсів та навчальних програм для бажаючих працювати в сфері туризму на базі Університетів, – наголосила Анна Кухарчук.

На її думку,  такі конференції дають можливість поспілкуватись один на один з представниками  органів державної і обласної влади. Задати питання, отримати  відповідь. Перевагою цієї форми роботи є швидкість дії та оперативний зворотній зв’язок, можливість у режимі реального часу вносити зміни, зауваження, коригувати управлінські рішення.

Регіональна туристична конференція  допомогла  зробити якісний аудит того, що ми маємо зараз. Виявити проблеми і вже працювати конкретно над їх вирішенням.  Але найважливіше – це продовження розбудови інфраструктури. Не дарма ж Кабмін передав до управління Мінінфраструктури туристичну галузь. Як ми бачимо – дороги будуються. Особлива увага до культурної спадщини України та її порятунку теж є. В наступному році будемо працювати над проєктами по збереженню культорної спадщини Нікополя за участі  УКФ, – пообіцяла Анна Кухарчук.

261398599 2362448290558598 1026449883927160092 n

Нікополь долучиться до діджиталпроєкту, який вже успішно працює в Україні

Якщо у вас є ідея, як зробити Україну привабливішою для туристів – заходьте на сайт ДАРТу за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ і надсилайте інформацію.

Джерело фото: Дніпро ОДА і Анна Кухарчук

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Під редагуванням відомого у Нікополі журналіста вийшла книжка «Маяки України»

Аптеки на околицях, звернення до Києва – за що голосувала міськрада Нікополя 26 листопада

У Нікополі відкрили новий меморіал: пам’ятник «Борцям за волю і свободу України» (фото, відео)

 

 

To Top