«Російським терористом», що «замінував» коледж у Кривому Розі, виявився місцевий студент: відео затримання.

«Русским террористом», который «заминировал» колледж в Кривом Роге, оказался местный студент: видео задержания

СБУ затримала зловмисника, який «замінував» коледж у Кривому Розі. «Мінером» виявився місцевий студент, а допомогли йому спецслужби РФ. Про це повідомляє СБУ у Дніпропетровській області, передає Nikopolnews.

Співробітники СБУ затримали зловмисника, який з допомогою російських спецслужб зробив неправдиве повідомлення про мінування Гірничого фахового коледжу Криворізького національного університету. Тепер хлопцю  загрожує до шести років позбавлення волі.

Псевдомінером виявився студент одного з місцевих навчальних закладів, який замовив мінування у  адміністратора одного з російських закритих телеграм-чатів, що керується  спецслужбами РФ.  Наразі такі чати, що надають «послуги» з організації псевдомінувань, використовуються країною-агресором як один із інструментів для штучного поширення панічних настроїв в Україні.

«замінував» коледж у Кривому Розі

«Замінував» коледж у Кривому Розі – тепер може відсидіти 6 років

Анонімний лист про замінування відправили 20 січня на електронну пошту «гарячої лінії СБУ» та самого коледжу. Автор повідомлення представився «російським терористом» і вимагав 250 тис. грн викупу, «щоб теракту не сталося».

Правоохоронці відразу провели необхідні перевірки та не виявили жодних вибухових предметів і речовин у приміщенні навчального закладу.

Водночас завдяки фаховим розшуковим заходам співробітники СБУ оперативно встановили особу псевдомінера та затримали його. Свій вчинок він мотивував тим, що бажав аби коледж було переведено на дистанційну форму навчання.

У зловмисника вилучено комп’ютерну техніку та мобільний телефон, на яких є докази протиправної діяльності, зокрема, і переписка з адміністратором телеграм-чату.

Переписка студента з росіянами

«замінував» коледж у Кривому Розі

«Замінував» коледж у Кривому Розі, бо не відправили на дистанційне навчання

272274725 231481075838692 2634525304252558482 n

3 10

4 9

Наразі за даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності).

Заходи з викриття зловмисників проводили співробітники СБУ та Національної поліції під процесуальним  керівництвом прокуратури.

«Замінував» коледж у Кривому Розі

«Замінував» коледж у Кривому Розі

Тільки у січні надійшло 399 повідомлень про замінування!

Тим часом у Національній поліції України повідомляють:

Початок 2022 року став справжнім випробуванням не лише для правоохоронних органів, які негайно реагують на всі такі повідомлення, а й для учнів, батьків і педагогічних колективів освітніх закладів. Лише з початку 2022 року надійшло 339 повідомлень про замінування, з них 306 повідомлень надійшло електронною поштою, 27 – телефоном і 6 – особисто або поштою. І це половина всіх таких повідомлень, отриманих за весь 2021 рік.

Зазначається, що правоохоронці реагували на всі повідомлення про мінування. Ними було перевірено – 3 183 об’єкти. Незважаючи на те, що жодне з таких повідомлень не було правдивим, органи поліції реагують на кожну інформацію та разом з відповідними адміністраціями  проводять перевірку.

У поліції впевнено констатують: серія псевдозамінувань є нічим іншим як елементом гібридної агресії та спланованою інформаційною операцією. Мета цього інформаційного тероризму – тримати українців в напрузі та вселити невпевненість у власній безпеці, і зробити це не так терористичним актом, як можливістю, що подібне може статися. Тому головне – зберігати спокій.

Крім того, ми знаємо, що псевдоповідомлення про замінування надходять із тимчасово непідконтрольної території України або з Російської Федерації. Зазначаємо, що завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності  згідно зі статтею 259 ККУ карається позбавленням волі на строк від двох до восьми років, – наголошують у поліції.

І звертають увагу на те, що всі повідомлення про замінування виявилися неправдивими. То ж, школярів, студентів, їх батьків та інших громадян просять не піддаватись на провокації і зберігати спокій.

Що кажуть в СБУ

В СБУ стверджують:  за хвилею псевдомінувань по всій країні стоїть РФ, яка намагається розхитати ситуацію в Україні зсередини

Спецслужби Російської Федерації активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури, як один із елементів гібридної війни для посилення тиску на Україну.

Якщо упродовж всього 2021 року СБУ зафіксувала понад 1100 завідомо неправдивих анонімних повідомлень, то з початку 2022 року їх надійшло вже більше 300. Наразі жодне з них після ретельних перевірок не підтвердилось.

Служба безпеки України у співпраці з Національною поліцією та представниками інших правоохоронних відомств активно протидіє таким проявам: з початку 2021 року встановлено 313 осіб, які здійснили псевдомінування.

Мета спецслужб країни-агресора очевидна – створити умови додаткового тиску на Україну, посіяти тривогу та паніку в суспільстві. На жаль, такі інформаційно-психологічні спеціальні операції – реалії сучасних гібридних воєн, і ми маємо чітко це усвідомлювати, – наголошують в СБУ.

За попередньою інформацією, до поширення хвилі псевдомінувань залучають громадян України, які діють з хуліганських мотивів чи заради розваги, не усвідомлюючи до кінця усі можливі наслідки.

Зловмисники намагаються надсилати повідомлення з використанням програмного забезпечення, яке, на їх думку, забезпечує їм анонімність.

Разом з цим, вжитими заходами встановлено, що більшість повідомлень надіслані користувачами інтернету, які перебувають на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

Оперативне відслідковування каналів надходження неправдивої інформації  відбувається в рамках проектів міжнародної допомоги разом з іноземними партнерами в тому числі.

СБУ вкотре нагадує, що «анонімні терористи» будуть встановлені та притягнуті до кримінальної відповідальності за такими статтями Кримінального кодексу України:

  •  ч. 1 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) карається позбавленням волі від 2 до 6 років, а за повторний такий дзвінок може бути засуджено на термін від 4 до 8 років;
  • ▪️ч. 1 ст. 258 (терористичний акт) у разі загрози вчинення вибухів та інших дій, які будуть створювати небезпеку для життя та здоров’я людей або настання інших тяжких наслідків, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна, за повторний такий прояв – від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Окремо в СБУ звертаються до представників ЗМІ з проханням приділяти особливу увагу перевірці інформації про мінування, аби такі публікації не грали на руку ворожим спецслужбам.

Ми відкриті до комунікації з засобами масової інформації та завжди готові за потреби надати актуальні дані, – запевняють в СБУ.

 «Замінував» коледж у Кривому Розі за допомогою російських спецслужб: відео затримання криворізького студента

У Кривому Розі навчальні заклади перевели на дистанційку через «мінування»

Треш на сесії в Кривому Розі: вибиті двері, облитий водою журналіст, «мінування», зрізані мікрофони (фото, відео)

13-річний хлопчик врятував дітей. що провалилися під лід у Кривому Розі

 

To Top