Бетонний козирок закинутої будівлі Нікополя обрушився на тротуар, по якому постійно ходять люди. Дивом ніхто не постраждав. Що буде далі з цією спорудою на вулиці Запорізькій? Міська влада роз’яснила ситуацію. Про це Nikopolnews повідомляє, посилаючись на пресслужбу НМР.
Адміністративна триповерхова будівля, що знаходиться на вулиці Запорізькій, 29, була збудована в минулому столітті, у 1938 році для Нікопольського виконкому міської ради. З 1972 року тут розташувалася Нікопольська філія інституту «Дніпроцивільпроект».
Зазначимо, що нікопольці вже декілька років намагаються привернути увагу влади до цієї, ще зовсім недавно цілком «життєздатної» будівлі. Її можна було врятувати, якби хтось взявся за це. Але ніхто не взявся. Люди, які були в опозиції до 2020 року, звинувачували міську владу у недбальстві. А коли самі стали владою, теж поки що нічого не змогли змінити. Будівля продовжила руйнуватися і танути на очах. Асоціальні особи активно розтягували її по шматках.
І ось, 31 січня бетонні конструкції козирка лівого входу обрушилися на пішохідний тротуар.
Пресслужба НМР повідомляє, що у той же день робоча група у складі посадових осіб виконавчих органів влади провела перевірку технічного стану цієї будівлі.
– Будівля на вул. Запорізькій, 29 є власністю держави, належить державному підприємству «Дніпроцевільпроект». Ми неодноразово зверталися до власника цієї будівлі, а також писали відповідні листи до Фонду державного майна України з проханням вжити дієві заходи щодо збереження цієї будівлі і недопущення її подальшої руйнації. На жаль, результатів це досі не дало. Ще раз наголошую: ця будівля є власністю держави і повноваження Нікопольській громаді щодо проведення робіт для збереження цієї будівлі державою не надавалося, – розповіла начальник управління комунального майна Поліна Тимошенко.
Вже 1 лютого, на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Олександра Саюка було прийнято ряд рішень про заходи щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з руйнуванням будівлі колишнього філіалу «Дніпроцивільпроект»:
- огородити місце розташування будівлі 29 на вул. Запорізькій;
- встановити інформаційні знаки про аварійність будівлі та небезпеку для життя і здоров’я;
- направити відповідне звернення до власника щодо вжиття заходів для недопущення надзвичайної ситуації пов’язаної з руйнуванням цієї будівлі,
- направити звернення до Дніпропетровської обласної адміністрації з проханням сприяти у вирішення даного питання;
- направити звернення до «Дніпроцивільпроект» з проханням провести службове розслідування щодо причин виникнення надзвичайної ситуації пов’язаної з руйнування даної будівлі.
Фото: пресслужба НМР
У Нікополі створили робочу групу для реалізації проєкту «Перша Гетьманська столиця»